Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyszer törvény írja elő,...

Ha egyszer törvény írja elő, hogy 33%-nál többet nem vonhatnak a Gyed-ből és a MÁK is alátámasztotta ezt, és Nekik ellenvetésük nincs, akkor miért vonja meg az egész Gyed-et az oep? Hova tudok fordulni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Gondolom számlára kapod a pénzt,és végrehajtásra adta az Oep a tartozásodat.Ha igen,akkor sajna a számláról levonatja a végrehajtó,mert csak azt nézi hogy érkezik rendszeres jövedelem rá.Legalább is nekem ezt mondta a végrehajtó,én ezért kértem át,hogy ne számlára küldjék,hanem a postás hozza.
2013. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem gyedből gyesből nem vonták...csak miután a gyes mellet visszamentem 6 orába melozni abbol igen...nekem azt mondták hogy ezekből nem vonhatnak...

de nem tudom lehet változott...

max 50 % ig vonhatnak ha 2 vagy több tartozásod van ha egy akkor 33% ot!Nem vonhatja meg!!!A munkáltatódhoz menj!Ilyet nem csinálhatnak!

2013. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyes-t vonnak,de felhívtuk a MÁK-ot,ott azt mondták,hogy nem is kérték,hogy egybe vonják és hogy nem is vonhatják,csak 33%-ot vonhatnak a GYed-ből,és ezt törvény írja elő,amit tegnap este meg is kerestünk.



"1998. évi LXXXIV. törvény


43. § (1)120 A jogalap nélkül felvett ellátás visszafizetésére kötelező határozatot az a szerv hozza, amely a jogalap nélkül felvett ellátást folyósította.

(2) A jogalap nélkül felvett ellátást elsősorban a még folyósított ellátásból kell levonni. Ha a jogalap nélkül felvett ellátási formából már nem történik folyósítás, úgy a jogalap nélkül felvett ellátás összege bármely folyósított ellátás összegéből levonható. A levonás a folyósított ellátás harminchárom százalékát nem haladhatja meg.

(3) A levonást a visszafizetésre kötelező határozat jogerőre emelkedése után lehet megkezdeni. A levonással meg nem térült, illetőleg a túlfizetés összegére tekintettel csak hosszabb idő alatt megtérülő követelés összegét az ellátást igénybe vevő keresetéből is le lehet vonni."

2013. márc. 4. 15:38
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:
Mennyi a GYEDed?
2013. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

41 ezer,de igényelve lett az adókedvezmény,így kb 48-49.

Miért?

2013. márc. 4. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Írj végrehajtási kifogást, címezd a MÁK-nak, hiszen ők a végrehajtást (letiltást) kérők. Küldd meg az OEP-nek is, és kérd, hogy a jogosulatlanul levont részt kamattal növelten utalják vissza. Végrehajtásra nemigen adta ki az oep, max. a MÁK tehetné.


Nekem is vonják a 33%-ot a családi pótlékból, egy fillérrel sem vonnak többet, pedig számlára érkezik. VAlószínű elnézték, és csak összeget adtak meg a letiltáshoz, összeghatárt nem. (pl. 60 ezres tartozásnál ráterhelik a számlára a 60 ezret, és az addig ott marad, amíg 100%-ban be nem szedik).

2013. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!