Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor szokott le TELJESEN a...

Mikor szokott le TELJESEN a gyereketek a pelenkáról?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan 2,5 évesen (tavaly május elején) rakta le nappal, rá két hétre éjszakára is.
2013. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tavaly tavasszal 3 évesen. Addig nem erőltettem, nem volt rá készen. Persze próbálkoztunk, de nem sok sikerrel. Akkor viszont 2-3 hét alatt teljesen szobatiszta lett, éjjel-nappalra.
2013. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Májusban, 22 hónaposan.
2013. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbik 3,5 évesen, addig oviba sem mehetett. Nem volt pelenkás, csak nem volt stabilan szobatiszta. A kicsi meg pár hónap múlva lesz 3, ő most van leszokóban, nappal nincs pelenka, éjjel van a biztonság kedvéért, de csak dobálom ki a száraz pelenkákat.
2013. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2,5 évesen lett szobatiszta a kisfiam.Előtte is hol pisilt bilibe,hol nem.Egyszer csak közölte,hogy ő már oviba szeretne menni nem kell többé pelus.levettem, 3 héten belül szobatiszta lett, a 3.hét végén már éjszakára sem adtam pelust.1x volt csak baleset éjszaka.Felébred ha kell pisilnie.
2013. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20 hónaposan nappalra, 23 hónaposan éjjelre is teljesen pelusmentes lett.
2013. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! :)

Nekem nappal szobatiszta de sajnos éjjel még nem, hogy kezdjem el leszoktatni? Egyszer csak ne adjak rá pelust? Keltsem fel éjjel hogy pipiljen ha kell? Tanácsok? :)

2013. márc. 2. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:

22 hónaposan (ez most van) kezdte. Szépen halad, a kakival állunk csak hadilábon :( (visszatartja). Az éjszakainál is már egész jó az arány.

Én szerintem nem kell levenned, hiszen nem direkt pisil be, hanem még nem érett rá. Ha jó ideje szárazak a reggelek, akkor vedd csak le róla

2013. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se vedd le, ha már szárazak a pelenkák reggel, akkor valószínűleg megérett rá, szerintem csak akkor érdemes levenni róla.
2013. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egyfolytában kb két hétig száraz pelussal ébred, akkor vedd le róla. Biztonság kedvéért vegyél gumilepedőt, mert eleinte lehetnek balesetek, de ezektől nem kell megijedni. Ha nem túl gyakoriak, és csökken a számuk, akkor semmi gond. Éjjel ne keltsd fel direkt ezért, de tegyél a szobájába bilit, és ha ő ébred éjjel, és hív téged, kérd meg, üljön bilire. Ne azt szokja meg, hogy te kelted pisilni, hanem azt, ha amúgy is felébredt, akkor menjen pisilni. Dicsérd sokat, ha bepisil, azzal ne foglalkozz túl sokat: semmi baj, mással is előfordul, és ennyi ( minden alkalommal mond el neki, hogy nagyon szereted, így nem fog félni a bepisiléstől, mert az szorongáshoz vezet, és generálja a bepisilést, ördögi kör).
2013. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!