Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik túlzott szőrnövek...

Anyukák akik túlzott szőrnövekedéssel küzdenek, kérném tőletek mondjátok el tapasztalataitokat!?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, van egy 3 éves lányom és 9 éves korom óta küszködök a nagyon erős szőrösödéstől.

Most érzem magam kellőképp biztosnak hogy elmenjek egy orvoshoz aki találhat rá megoldást.

Akik ugyanebben a cipőben jártok osszátok meg velem hogy élitek meg.

Ja, és még annyit hogy mindig normális volt a ciklusom, csak ez a fránya szőr nem akar múlni.:(((



2013. febr. 28. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
hormonjaidat megkéne nézetni.
2013. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én évekig jártam endokrinológushoz ezzel a problémával, ez amúgy egy betegség, a neve, hirsutizmus (nem biztos, hogy jól írtam le). Sajnos azon kívül, hogy évekig szedtem gyógyszert, többször feküdtem bent kivizsgáláson, nem igazán sikerült megoldást találni rá. Én pedig úgy dötöttem, hogy nem szeretnék még ki tudja mennyi ideig hormondózisokat kapni. Nekem volt emellett más problémám is: rendszertelen mestruáció, petefészek ciszták, bőrgyulladás.

Mára már elfogadom ezt a helyzetet, nem mindenki lehet csupasz. Persze rendszeresen szőrtelenítem magam, a nyár egy kicsit macerásabb, de megoldható az is.

Persze egy kivizsgálás nem árthat meg. Mindenképpen egy endokrinológus szakembert keress meg a problémával.

2013. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es nem vagy te pcos? mert amiket leírsz annak a tipikus tünetei.
2013. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. De, sajnos az is volt. Ez 15 éve volt, kamaszkoromban. Azóta van egy kislányom, 1 éves elmúlt. De kifejezetten az endokrinológiai diagnózisom hirsutizmus volt. Sajnos akkoriban fogalmam sem volt róla, mi is az a PCOS, és ezt is mellékes problémaként kezelték az endokrinológián.
2013. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, félrenyomtam, természetesen 2-es vagyok:)
2013. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is tiszta szőr vagyok,de már a 30 év alatt megszoktam...terhesség alatt picit lassabban nőtt...de a szülés után ugyanolyan lett.

Nem voltam vele orvosnál, én mindig is ilyen voltam, a 3 éves lányom is ilyen. Annyi, hogy az arcomon nincs, csak a bajusz részen picit,meg a hátamon nem igazán, de máshol szőrmók vagyok! :-( A ciklusommal minden rendben, a lányunk elsőre jött, csak a kis tesó nem akar jönni! :-(

2013. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok, igazából télen ez nem is akkora probléma, hanem nyáron amikor kimegyek a strandra és látom a csupasz lányokat,nőket.

Akárhogy szőrtelenítek,1-2 nap múlva már látni újra.

2013. febr. 28. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos normális ciklus és "spontán" baba mellett is lehet PCOS az ember lánya:(. EZ ugye egy szindróma, ami azt jelenti, hogy baromi szerteágazóak a tünetek, van, akinél minden együtt jelentkezik, van akinél bizonyos tünetek nincsenek meg. Nekem a lányom születése után derült fény a dologra. 26 évig küzdöttem a szőrrel, a hasammal(sportolóként, tök normális súly mellett is mindig volt hasam), a csúnya bőrömmel(amit külön tünetileg próbáld minden doki kezelni, nem csoda, hogy eredménytelenül), jött ugyan a lányom spontán, de két év után(védekezés nélkül voltunk együtt, mert nem kifejezetten "gyúrtunk" babára, csak szabad utat adtunk, simán betudtam annak, hogy valszeg mindig elkerültük a peteérést)... csak mikor szoptatás mellett is híztam mint a veszedelem, akkor kerültem egy lelkiismeretes nődoki keze közé, aki elküldött pajzsmirigy vizsgálatra, valamint felfedezte a cisztácskáimat(ami addig az előző orvosomnak nem tűnt fel.... na őt is seggbe rugdosnám, de annyit nem ér)... Szóval egy- két vérvételt, komolyabb UH vizsgálatot megér a dolog.
2013. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!