Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Munkahelyem megszűnik. Mi...

A Munkahelyem megszűnik. Mi lenne a jobb? 35 hkm

Figyelt kérdés

2008 óta dolgozom egy kis cégnél, ami meg fog szűnni. Vagyis a dolgozókat már elküldték, engem nem mivel én állapotos vagyok, április elején fogok szülni. Én gondolom csak a főnökkel megyek a legvégén. De mi van akkor ha én a tgyás megigénylése után szeretnék eljönni a cégtől? Nem várnám meg a végét, mert sajna nagyon összejöttek a dolgok és kellene egy kis pénz és csak akkor tudnák kifizetni valamit ha eljövök tgyás igénylése után. A többiek kaptak 3 havi bért meg 60.000 kajajegyet. Ezt elvileg én is megkapom, meg gondolom a szabadságaimat is kifizetik. Vagy azokkal mi lesz? Mert elvileg ez közös megegyezés lesz ha tgyás után jönnék el, nem? Hogy járnék jobban? Ha megvárnám a végét és úgy küldenek el, vagy mindegy, és eljöhetek a tgyás igénylése után is? Nem tudom mit csináljak.És a gyedem hogy fog alakulni? Mind a 2 lehetőségnél érdekel. Aki tud segítsen nekem. Köszönöm.

35 hkm


2013. febr. 28. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem közös megegyezéssel mondasz fel, és kivárod a végét, és berágnak rád emiatt, akkor az éveid után csak 1havi végkielégítés járna neked + a szabik. Ha közös megegyezés esetén megkapod te is a 3 havi fizut, plusz a 60e kajapénzt, akkor sokkal jobban jársz, szerintem. Ennél jobban csak akkor járnál, ha megkapnád a 3 havi fizu+60e kajapénz, plusz a végkielégítést. De nem tudom ez kivitelezhető-e a céged számára. De ha csak a végkielégítést adnák a maradásod esetén, akkor inkább menj bele a közösbe.
2013. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha Tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor nem jár majd a GYED!

Azért a1,5 gyeddel jobban jársz, mint a 3 havi fizuddal!

2013. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ha tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor a gyed igénylésekor nem lesz munkaviszonyod, tehát nem leszel gyedre jogosult. Ne menj bele a közösbe, mert akkor buksz másfél évnyi gyedet. Te csak maradj nyugton a fenekeden, és ne írj alá semmit.
2013. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most meg azt mondta egy hölgyike akit gyorsan kérdeztem, hogy kapok majd gyedet, de az passzív gyed lesz. Akkor most mi az igazság?
2013. febr. 28. 11:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt az egészet.
2013. febr. 28. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Passzív gyed

Akinek a tgyás vagy a gyed folyósítása alatt szűnik meg a biztosítása, az a baba 2 éves koráig hátralévő időszakra ugyanúgy jogosult végig a gyedre, mintha lenne biztosítása, de ilyenkor passzív gyednek hívjuk, ezzel különböztetjük meg attól, amikor tart közben a biztosítás.

Ha már a tgyás alatt megszűnt a biztosítás, akkor a gyed igénylésekor már semmi közünk nincs az utolsó foglalkoztatóhoz, mégis ő fogja kitölteni a tgyáshoz a foglalkoztatói igazolást, ha pedig kifizetőhely, akkor ő fogja elbírálni és folyósítani a tgyást.

A passzív gyed egy kényelmes, de veszélyes dolog. Azért veszélyes, mert a rengeteg előnye mellett – ugyanolyan összegben jár végig, egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot jelent, összeköti a biztosításokat, ami így folyamatos maradhat, nyugdíjhoz szolgálati időnek minősül, beszámít a tgyáshoz az előzetes biztosításba – egyetlen hátránya van csak és aki ezt nem tudja, vagy nem veszi komolyan, az később, egy következő babánál kellemetlen helyzetbe kerülhet. A következő gyed egyik, nehezebben teljesíthető jogosultsági feltétele ugyanis megint az lesz, hogy az előző 2 évben legyen 365 nap biztosítás, de ebbe a passzív gyed már nem számít bele.

2013. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a cégem különben nagyon korrekt. Míg dolgoztam nagyon szerettem ott lenni. Megkapok mindent amit a többiek, csak azt nem tudom, hogy a közösnél is kifizetik a szabikat vagy nem? Meg ha igaz, hogy passzív gyeden leszek, akkor az sem fog elveszni. Az jó is lenne úgy.
2013. febr. 28. 11:15
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, amit írtál a végén azt tudom. Szeretnénk 3. babát is, kb akkor születne amikor a második 1,5 éves lesz, de úgy számoltunk, hogy a 3 gyerekre a családi 48.000+ 25.000 gyes majd=73.000 Ft meg a férjemnek mivel elég jó a fizuja ő veszi igénybe a családi adókedvezményt az 99.000 Ft, és így jó lesz. Mindig is 3 gyermeket akartunk, sajnos a munkahelyem beleszólt egy kicsit, de hát most mit csináljak. Ez van. Ne értsen félre senki, nem a pénz miatt szeretnék szülni majd még egyet, hanem azért mert mindig is nagy családot szerettem volna én is és a férjem is, igaz elég későn találtunk egymásra. Én most voltam 38 éves, ő 36.
2013. febr. 28. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Közös megegyezésnél is kifizetik a szabikat.
2013. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 28. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!