Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell-e fizetnem a vizsgálatoké...

Kell-e fizetnem a vizsgálatokért, mert nem vagyok otthon biztosított?

Figyelt kérdés
Írországban élek, babát várok 2 hónapos terhes vagyok. Szeretném Magyarországon elvégeztetni a szükséges vizsgálatokat, ultrahang, vérvétel stb. Írországban van egészségbiztosításom, de ott nem végeznek el a fent említett vizsgálatokat.
2009. szept. 9. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Logika szerint kellene igen, az, hogy gyakorlatban mi lesz, azt nem tudom. Sok cifra dologról hallottam már.
2009. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, miért lenne ingyenes? Ki fizesse helyetted? Mert a befizetett összegekből működnek a kórházak. Bár gondolom Mo.-on ezt is el lehet intézni. Ne haragudj a durva hangvételért, de ez mindig annyira kiborít, amikor tőlem havonta vonják a nem kevés tébét.
2009. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden magyar állampolgárnak, mégha nincs is munkahelye fizetnie kell eü hozzájárulást havonta. Ha nem fizeti, visszamenőleg is behajthatják. Ha nincs itthon fizetve a TB, egyértelmű, hogy mindenért fizetned kell. Kidobja a számítógép, hogy nincs érvényes biztosításod, ha beírják a TAJ számod, már ha van ilyen, gondolom van.
2009. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak megvizsgálni, amíg be nem fizeted a havi 4500 eü. hozzájárulást magad után! Mert ki fogja dobni a gép, hogy érvénytelen TAJ-szám. És a pénzt nem fogják zsebrerakni az orvosok, pénztárgép meg nincs a rendelőben, tehát azt fogják mondani, hogy rendezd a jogviszonyodat, és érvényes TAJ-jal gyere vissza!
2009. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!