Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzen vagyok 2012 nov 12....

Táppénzen vagyok 2012 nov 12. e óta, májusra várom az első babám. Tgyás, Gyed, és Gyes mikor és hogy kell intézni? Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2010-2011 ig dolgoztam 1 évet, aztán voltam munkanélkülin és 2012 május óta van munkaviszonyom (ami jelenleg is meg van) csak most táppénzen vagyok.
2013. febr. 21. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm magyarázta el, de a munkahelyeden is utána érdeklődhetsz. A tgyás után a hivatalos szerv oldalán.

Ami tuti, hogy tgyásra ha jogosult vagy az 6 hónapig jár, és a születés időpontja előtt max 30 nappal lehet elkezdeni igénybe venni.

Azt hiszem utána jön a gyed és a baba 2 éves korától a gyes.

Remélem valamit tudtam segíteni.

www.szmm.gov.hu

2013. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Tgyás és gyed feltétele a szülést megelőző két évben kell lennie 365 biztosított napnak. Tehát jogosult leszel gyedre.

A tgyás-t a szülést megelőzően pontosan 28 nappal lehet igényelni és 168 nap, nem fél év.

Ennek lejárta után jár a gyed, amit a gyerek 2 éves koráig kapod. Nem biztos, hogy neked járni fog 2 éves koráig, de lehet.

Ha a munkahelyed TB kifizetőhely, ő fogja neked a tgyást és gyedet intézni, vagyis nekik kell majd a táppénzes papírt és a gyed igénylólapot leadnod.

Ha nem TB kifizetőhely, akkor az OEP-hez kell neked bemenni.

2013. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem gyedre csak a baba másfél éves koráig vagy jogosult, mert a mostani munkahelyed előtt elég sokáig munkanélküli voltál. Meglesz a 356 napod amúgy? Mert ha mondjuk május végén kezdtél dolgozni, a baba meg május elején születik, akkor nem lesz meg. Kivéve persze, ha közvetlenül a mostani munkahelyed előtt voltál álláskeresésin.

Nagyon kicentiztétek a babavállalást!

2013. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Előző munkahelyemen 404 napon van pontosan. Kb 3 hónapig voltam munkanélküli. A mostani pedig 2012 május 1-től vagyok, a babával május 15-re vagyok kiírva.
2013. febr. 21. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz gond, megkapd a tgyást és a gyedet is!
2013. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 21. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!