Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eszter, Emma, Anna talán Ariadné?

Eszter, Emma, Anna talán Ariadné?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Ti melyiket választanátok?

Ariadné nagyon tetszik nekem, csak vannak vele fenntartásaim, hisz nem egy szokványos név, félek, hogy nem tudna vele érvényesülni, így nálam az Eszter a befutó. Páromnak az Emma tetszik a legjobban, szüleimnek az Anna. Hogy döntenél?

(Lőrincz a vezetéknév:))



2013. jan. 27. 20:48
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Én az Esztert válsztanám. Az Ariadné szép név, de az évényesülésnél bizony akadhatnak gondok... Az Anna gyakori.Az Emma... Szép név de nem tudom elképzelni ezt a nevet idős korra. Az Eszter nálam mindenből jelesre vizsgázott.
2013. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én Eszter vagyok, végül is jól megvagyok a nevemmel, másoknak általában tetszeni szokott. De mindig volt az osztályban, évfolyamon, baráti körben, munkahelyen, stb. legalább 1 vagy több másik Eszter, így mindig kellett valami plusz megkülönböztetés (vezetéknév vagy hajszín vagy nagy/kicsi Eszter, becenév stb.), pedig pont azért van az embernek SAJÁT neve, hogy megkülönböztesse másoktól, nem?


Nekem az Anna és az Emma nem annyira tetszenek, legalábbis felénk nagyon gyakoriak, bár megjegyzem, az Eszter sem ritka egyáltalán a gyerekek körében.


Nekem nagyon tetszenek a görög mitológiai nevek, így az Ariadné is (nekem a Médea a kedvencem). Az én gyerekeimnek is ritka nevük van.

Én ezek közül biztos, hogy az Ariadnét adnám, de ha nem vagytok annyira bevállalósak, esetleg adjatok 2. névnek valami gyakoribbat is mellé (pl. az Annát vagy az Emmát).

Szerintem egy ritka névvel is nagyon jól lehet érvényesülni, ha valakinek van egészséges önbizalma, talpraesettsége, határozottsága, akkor egy ritka név pont előnyös lehet, mert emlékezni fognak rá mindenhol, jobban mint egy Kovács Jánosra. De hozzáteszem, a negatívumokra (butaságra, rossz teljesítményre) is jobban fognak pont emiatt emlékezni. Egy bizonyos szint felett meg úgyis csak a tudás számít, akkor a név már másodlagos.

2013. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Lőrinc Eszter, Lőrinc Anna... Szép, ritmusos nevek. A Lőrinc Ariadné - bár maga a név nem csúnya - valahogy nehézkessé teszi a ritmust. Eddig nem gondoltam rá, de valaki itt helyesen azt mondta, hogy így félreérthető az Ariad-né, főleg mert a vezetéknév is - eredetileg - keresztnév lenne, ugye?


A névválasztásnál mindig arra kell törekedni, hogy a gyermeknek később ne legyen csúfolódásban része. Az Emma sem csúnya, de a Lőrinc névhez kicsit szürke... Persze ez mind csak az én egyéni véleményem. A végén úgyis azt fogjátok választani, amelyik nektek legjobban tetszik!


Sok sikert a babához!

2013. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ANNA a legszebb és szerintem a vezetéknévhez is az illik a legjobban. Az Ariadnénak is szép a hangzása, de magyar kislánynak magyaros vezetéknévvel furán hangzik. Az Eszter és Emma nevek nekem nem tetszenek.
2013. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Részemről Eszter:) Ariadnét nemigazán adnám, Anna és Emma nem rossz nevek, de az Eszter név jobban tetszik náluk:-))
2013. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk Emma lesz. És a közelünkben egyáltalán nincs sok,egyet ismerünk,neki is csak a második neve Emma.
2013. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nálam az Emma vagy Anna a befutó a fentiek közül!:)
2013. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én az Emmát választanám.
2013. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezek közül nekem csakis az Emma tetszik, így én ezt választanám.
2013. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem az Eszter tetszik, utána az Anna :)


Emma és Ariadné egyáltalán nem tetszik.

2013. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!