Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni oltásnak lehet szövődménye? Megéri beadatni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernek, orvosságnak lehet szövetvénye. Olyan nincs aminek semmi.
2013. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden oltásnak lehet szövődménye.

De mi beadattuk a kisfiúnknak, ez volt az egyetlen nem kötelező oltás, amit a gyerekorvosunk is ajánlott, de semmi gond nem lett belőle. 1 éves korában kapta, így csak 1 oltás kellett és ez volt az egyetlen oltás, amit szinte észre sem vett, mikor kapta, de utána sem volt semmilyen reakció.

2013. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megeri, mivel az esetek 90 szazalekaban akkor derul ki, hogy nem sima meghazas, hanem agyhartyagyulladas, amikor mar nem lehet megmenteni a gyereket.
2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen beadattam, nálunk is ez volt az egyetlen nem kötelező amit megkapott.

Már többször leírtam ide, most leírom megint. Mikor a kicsivel terhes voltam a környéken kitört egy kisebb fajta járvány, a nagy akkor még nem volt beoltva, én úgyszint nem, kb a lakásból nem mertem kitenni a lábam. Volt haláleset maradandó károsodás, soroljam????

Alattomos betegség, sok doki szerint már rég kötelezőnek kellene lennie. Az estek 90 5-ában ha nem is hal meg a páciens, valamilyen maradandó károsodást okoz. Köszi ebből nem kérek, inkább oltás.

De nem szabad elfelejteni, hogy egy oltás nem egy életre szól, kb 5 évente újra kell oltani.

2013. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és elfelejtettem, hogy egyik gyerkőcnél sem volt mellékhatás, semmi. A kicsi másfél évesen kapta, a nagy 4 évesen.
2013. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!