Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhet a férjem GYES-t,...

Igényelhet a férjem GYES-t, ha én munkanélkülin leszek?

Figyelt kérdés

Ha lejár a GYED, én visszamegyek munkanélkülire, mert abból még van 4 hónapom, amit letöltök. Ha a férjem 6 órában dolgozik, akkor igényelheti ő a GYES-t?

Egy rokonom azt mondta, hogy nem igényelheti, mert mindkettőt az állam fizeti, és így nem lehet igénybe venni csak az egyiket.

Írtam az Államkincstárnak, az a válasz jött, hogy bárki igénybe veheti. Na ez biztos nem igaz, mert én munkanélküli mellett tuti nem vehetem igénybe.

Nem akarok pórul járni később, hogy vissza kelljen fizetni, nem akarom jogtalanul felvenni a GYES-t.


2013. jan. 22. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen igénybe veheti, mi is így csináltuk, ja a munkanélküli járadék már csak 90napig jár, mindenkinek!
2013. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen az Apuka is igényheti a gyest A munkanélküli maximum 3. hónapig jár, te valamit nagyon félreértettél.
2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Inkább a rokonodnak hiszel, mint az Államkincstárnak? Miért, ki ő? Az illetékes miniszter?


Ha a férjed gyesen van, te attól még lehetsz munkanélkülin.

2013. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom azt mondta, hogy nem igényelheti, mert mindkettőt az állam fizeti, és így nem lehet igénybe venni csak az egyiket.



Ez a gyes gyed-re vonatkozik egyszerre nem lehet két gyerekre mindkettőt felvenni, az teljesen más.

2013. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én munkanélkülim a régi rendszerben lett szüneteltetve, így még jár 4 hónap, ennek utána jártam alaposan. Ez biztos így van!


Az Államkincstár azt írta, hogy én is igényelhetem. Ezért írtak hülyeséget, mert én m.nélküli mellett tuti nem igényelhetem.

2013. jan. 22. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!