Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek agresszív a gyermekemmel?

Figyelt kérdés

9 hónapos a gyermekem és tudom, hogy ő még csak egy ösztön lény és semmit sem tesz rosszindulatból.

Ennek ellenére ma tudtam visszafogni magam és megcsaptam a kezét.

Nagyon sírt.

Borzasztóan érzem magam.

Minket vertek gyerekkorunkban és semmiképpen nem akarok odáig lealacsonyodni, hogy megüssem a gyermekem.

Segítsetek, hogy tudnék több önuralomra szert tenni.

Mit tegyek?

Kétségbe vagyok esve, mert a kicsi nem tehet semmiről.

Inkább vágják le a kezem!


2009. aug. 31. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak az a baj ezzel, hogy sír hanem nem is érti, hogy miért csaptál rá a kezére. De mi okozza azt, hogy kijössz a sodrodból? Mit csinál a gyerek, ami ezt kiváltja? Mert talán arról kéne leszoktatni ügyesen a gyerkőcöt vagy valami másra átszoktatni. Vagy van más dolog az életedben, ami miatt eleve ideges vagy? Kicsit bővebben írhatnál erről. Mindenesetre először az okokat kell megvizsgálni, hogy nálad mi váltja ki ezt az agressziót. Fogsz tudni változtatni ez biztos, látszik a soraidból, hogy nagyon szereted a gyerkőcöd és bármit megtennél érte.
2009. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Szegények!! Biztos nagyon ki vagy idegileg, próbálj meg többet lazítani, néha "elszökni" a baba mellől és teljesen márt csinálni. Ha elfogyott az önuralom, tedd be a kiságyba, járókába 5 percre, adj a kezébe játékot és igyál meg egy teát az udvaron. Nekem ez segít. Néha nagyon hisztis tud lenni, persze ez nem az ő hibája, de mi is emberből vagyunk. Hagyd ott pár percre, biztonságos helyen és higgadj le.
2009. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy néha magam sem tudom, hogy mi hozza ki belőlem. Legtöbbször türelmes vagyok hozzá és tudom, hogy annak is kell lennem, de néha hamar robbanok.

Egy ideje már, ha eszik, akkor szétdörzsöli a hamit az arcán és borzasztóan tud dühíteni.

Elviselem egy ideig és mondom neki, hogy nem, vagy leteszem a kezét maga mellé, de még kicsi és nem érti.

Megtörlöm mindenét, de újra kezdi.


Félek, hogy elhatalmasodik rajtam ez a dolog.

Szeretném ha bízna bennem és nem félne tőlem.

A férjem nem ilyen típus. Ő nyugodt és végtelenül türelmes.

Egyszer már beszéltem vele erről, amikor egész pici volt a gyerek és szinte elkezdte félteni tőlem.

Ezt a témát nem tudom vele megbeszélni.

2009. aug. 31. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom mit érzel,mert sajnos nálunk is előfordult már ilyen,mert sajna nagyon összejöttek a dolgok,és már jó ideje tiszta ideg vagyok!

Ilyenkor amikor tudom,hogy valami olyat tennék amit nem szabad akkor ott hagyom elmegyek a másik szobába,kisírom magam amiért ilyen hülye vagyok amiért ilyenekre gondolok,kicsit megnyugszom majd visszamegyek hozzá, megölelem,megszeretgetem,majd játszunk :)!Remélem hamar rendbe jönnek a dolgaink,mert nem ilyen idegbeteg anya való a fiamnak!Gondolom nálatok is vannak gondok,remélem ezek megoldodnak és kiegyensúlyozott leszel!

2009. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Lehet hogy tanult viselkedési forma, hogy bizonyos dolgokra ingerültebben reagálsz, mint ahogy a probléma indokolná. Mivel gyerekkorodban otthon ezt láttad, valószínűleg zsigerből cselekszel.

Szerintem próbáld figyelni magadat, és amikor érzed hogy kezdesz feszültté válni, minél előbb hagyd el a helyszínt, ahogy előttem is írták. Kert, erkély mindegy, lényeg a friss levegő és hogy ne legyél a picid közelében - így nem árthatsz neki. A lényeg hogy minél korábban észleled az idegesség jeleit, annál könnyebben és gyorsabban le tudsz higgadni.

A másik hogy ha tudod hogy melyik szituációk váltják ki belőled az idegességet, dolgozz ki rá megoldási terveket. Pl. a maszatos pofi esetén mondjuk odakészítesz egy nedves kendőt és gyorsan letörlöd az odakent hamit.

Biztosan sikerülni fog, mert érződik hogy mennyire szeretnél változtatni! nagyon szorítok neked!!!

2009. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy ennyire segítőkészek vagytok!

Mindent ki fogok próbálni, mert ez a helyzet tarthatatlan. A barátja akarok lenni ennek a kicsinek, nem akarom, hogy utáljon.

Nagyon jó ötleteket adtatok.

Remélem, hogy idővel elmúlik ez az idegesség a gyerekkel kapcsolatban és boldogan élvezhetem az anyaságot.

Szorítsatok!

2009. aug. 31. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha őszinték vagyunk bevallhatjuk, hogy bizony ezek a kismanók kihozzák az embert a sodrából.

Szerintem mindenkivel előfordul, hogy elszakad a cérna, csak nem mindegy mi a reakció.

Anyukám a hamutálat vágta földhöz mikor én kicsi voltam, én pedig (szégyenlem is)ráöntöttem az ételt a lányomra, sőt, néha az asztalt csapkodom dühömben. Ő is 9 hónapos, és nagyon rossz evő!

Szerintem próbáld inkább a tárgyakon levezetni a dühöd, csapkodj, tőrj szét valamit. A kicsi így is megilyed, de így nem okozol neki fájdalmat.

Ha tipikusan az étkezésnél az étel dörgölése idegesít, akkor tréningezz agyban előre evés előtt. Mondogasd, hogy nem baj ha keneget, majd utána rendbe teszem.

Én etetés előtt egyfolytában mormolom magamnak, hogy nembaj ha csak pár kanállal eszik, majd később folytajuk, Vagy nem baj ha a harmadik félét eszi meg csak, majd délután vagy holnap megeszi a többit stb..

2009. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!