Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utónév engedélyeztetést,...

Utónév engedélyeztetést, hogyan kell intézni?

Figyelt kérdés
Ráadásul ez egy finn családi név.Van- e esély , hogy ezt a nevet megkapjuk?
2008. jún. 2. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

a kérdés hogy van-e értelme egy olyan nevet adni a gyereknek amit senki nem ismer.

pl én a német férjemmel olyan nevet választunk ami mind magyarul, angolul és németül ismert név.

én már sok sok éve élek mind német mind angol nyelvterületen és az én magyar nevemmel nagyon sok gondom volt.

ha meg is kapjátok a magya helyesírással. pl Jessica dzseszika

2008. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az MTA Nyelvtudományi Intézete bírálja el a kérelmeket, de a helyi anyakönyvvezetőnél kell kérvényezni az eljárást. Ő kérni fogja egy űrlapon a kívánt formát (kizárólag magyar helyesírással engedélyezik a neveket, pl. Dzsenifer, Dzsesszika, vagy Tiffani, Kimberli - legdurvább szerintem a Britni), a hivatkozást, miért akarod ezt a venet adni a gyerekednek, van-e nemzetiségi származása, és hogy tudomásod szerint van-e a választott névnek magyar alakja.


Írod, hogy egy finn családnevet szeretnétek - ezt valószínűleg nem fogják engedélyezni, mert a választott név a forrásnyelvben nem utónévként használatos. (Egy tanárom a bíráló bizottság tagja, ő mondott ilyen érdekességeket.)

2008. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!