Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg minden gyereknek tele...

Tényleg minden gyereknek tele van a szobája játékkal? Ciki, hogy nekünk nincs olyan töménytelen mennyiség?

Figyelt kérdés

4en lakunk egy 35nm-es lakásban.Tök jól elvagyunk, úgy van berendezve,hogy van rendesen játszó rész a gyerekeknek, bár a pici még csak 8 hetes.

A lényeg, hogy férjemmel nem vagyunk annak híve,hogy a gyerek el legyen árasztva mindenféle játékkal.Persze vannak főzős játékai(fiú,de nagyon szereti),építő kockák,autók, könyvek, és még sorolhatnám,de nincs olyan sok és nem is "márkásak".

Csak néha nem merek áthívni környékbeli anyukákat,félek mit gondolnának...mikor ismerősöknél vagyunk,ott egy egész játékbolt van..

Amúgy 2 éves fiam szépen fejlődik,nagyon ügyes, és nincs hiánya,csak éppen nem volt fp járássegítője, játszószőnyeget is kölcsön kaptunk.


2013. jan. 19. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gáz. a bőség zavara se biztos hogy jó. annak a picúrnak meg bőven elég lesz 2-3 játékra figyelnie egy darabig.
2013. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sajnos sok helyen van így,hogy tömve van a lakás játékkal, de a gyereket így sem tudják lekötni, jobb volt például az én gyerekkoromban, sokkal több kreatív játékot játszottunk, pl iskolásdit, kórházasat, amihez nem kellett annyi kacat, és ezzel elvoltunk órákig, én jó magam is csak 21 éves vagyok, de ellenzem a sok játékot, mert így nem fogja magát tudni feltalálni a gyerek, csak újabbnál újabb játékokat fok kérni, jobb ha nincs sok kacat, inkább több kreatív szerepjáték a jobb szerintem
2013. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,mi is így gondoljuk,hogy a kreativitása fejlődjön...egyébként olyan ügyesen játszik, legtöbbször úgy főz, hogy nem is kell neki csak egy lábos, és pakolja bele az összetevőket,kavargat a levegőben,majd hozza,hogy kóstoljam meg mit főzött.

Sokszor bábozunk(legtöbbször szoptatáskor) csak az ujjainkkal,az enyém az "emberke" ő meg egy autóval van és beszélgetünk.Gyurmázni is nagyon szeret.

2013. jan. 19. 14:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekunk se volt sok jatekunk, a gyerekem nagyon kreativan hasznalta fel azt a keveset, amilye volt
2013. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel a nagy is csak két éves, naná, hogy nincsen még sok játéka. Nálunk pl. úgy nézett ki a karácsony, hogy mamáktól, nagybácsiktól és tőlünk is kaptak játékot, egy már 5 hely, és két gyerekünk van, tehát rögtön 10 valamivel szaporodtunk, ami között voltak könyvek, kirakók, autók. Na, így szaporodnak a játékok. Ha csak tőletek kapnak valamit, akkor nem nehéz korlátozni őket. Pedig ruhát kértem, hogy azt vegyenek, de mellé játékot is kaptak, az egész lakásban a gyerekek cuccai vannak, és a miénk sem nagy...
2013. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*ez már 5 hely
2013. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 21 hónapos nincs tele a szobája játékkal,polcon és játéktartóba tartjuk őket a plüssöket falvédő zsebeiben.Építő kockák,műanyag szerszámok,Duplo,könyvek,plüssök,fa vonatok,autók,akkor ilyen úgy szokták hívni fejlesztő játék a cél átvinni különböző alakú rudon a kis fa alakot pl katicabogarat

ehhez hasonlít:

[link]

kelj fel jancsi,formabedobós ilyesmik.nem vagyok hajlandó több 10ezres játékokat venni,azok nélkül is értelmes kisfiam van aki gyorsan fejlődik,nem a hely hiány mert több,mint 100nm a lakásunk,hanem mert nem szeretném elárasztani játékokkal,amúgy néha egyikkel sem akar játszani,csak rajzol a kis asztalánál,vagy játszik pl egy üres ásványvizes üveggel.Nekünk sem volt járássegítő,anélkül is elindult 11 hónaposan.Hidd el nem az a lényeg mennyi játéka van,attól nem lesz jobb neki mert egy egész játékbolt van a szobájában,nem lesz hátrányba.Azok az anyukák aki beszólnának,vagy emiatt lenéznének meg sem érdemlik,hogy szóba állj velük.

2013. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk tele a nappali a játékokkal. Persze tárolókban, de így is sok helyet foglal. A szobájában a konyhája van, asztala a gyurmákkal, papírokkal,zsírkrétákkal. Szerintem nem a bőség zavara miatt nem játszik sokszor a dolgokkal, hanem attól függ, milyen kedve van. Ma pl. inkább mesenézős hangulata van, a Bogyó és Babócát nyomatjuk:) Az meg, hogy ilyesmi miatt nem mersz áthívni másokat, butaság, magatokat fosztjátok meg a jó mókától.
2013. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Igen,az igaz, hogy az ünnepekkor szaporodnak a játékok...

Viszont bátrabb leszek most már,és áthívok másokat:)

2013. jan. 19. 21:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem akartam sok játékot, lévén minek.

A nővéremnek viszont nincs családja és egyetlen kicsi az egész tágabb famíliában. Így nálunk is játékbolt van, mert mindenki azzal áraszt el, sőt még a nappali egy részében is, a fürdőben a fürdősek stb. Utálom, csereberélem őket (dobozolom), amiket kinőtt eladom (na ezzel jártam már meg, mert kereste ezerrel és nagy hiszti volt), de valahogy nem akarnak fogyatkozni.

Ráadásul ugye a konyha, hintaló, fésülködős asztal stb elég nagy helyet elfoglalnak. :(

Ha minden igaz, akkor sikerül rábeszélnem, hogy az ugrálós lovat és a hintalovat adjuk el. Az előbbit már kinőtte, az utóbbit már nem nagyon használja, jobban szeret kreatívkodni.

2013. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!