Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gyerekek...

Mi a véleményetek a gyerekek számára felírt gyógyszerekről?

Figyelt kérdés

Mi nap döbbenten vettem át a nagymamától a gyógyszereket. Dupla adagot írtak fel, amikor még csak egy üveg sem fogy el öt nap alatt amíg a gyerek szedi. A felbontott üvegek 3 hónap vagy egy hónap után kidobhatók. Mélységesen felháborít, hogy két decis köptetőket vetetnek meg velünk mikor a gyerek még a negyedét sem veszi be.

Ha rajtam múlna visszaállítanám a kimérős gyógyszereket és csak annyit fizetnék amennyi kell. Döbbenetes mennyiségű pénzt lehet kidobni az ablakon a gyerek betegségével. (amit nem használ fel) És a lejárata miatt iszonyú környezett szennyezés megy végbe a kidobott példányok miatt.Nem hinném, hogy vissza viszik az emberek a maradékot a gyógyszertárba. Ti hogy gondoljátok?


2013. jan. 14. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de valamiből a szegény gyógyszeriparnak is meg kell élni...

Én akkor akadtam ki, amikor az első gyereknél vettem Stodalt, és közölték, hogy csak azzal a bazi nagy üveggel tudnak adni. Ha jól emlékszem, akkor felbontás után 1 hónapig jó. Kb 2 ek-nyi fogyott belőle. Megkérdeztem a gyógyszerészt, hogy mit csináljak a maradékkal. A válasz: Ha nem büdös, nem zavaros, nincs más íze, jó az állaga, akkor használjam nyugodtan. Tudod, mikor fogyott el? Három év múlva. Tökéletes volt. Erre varrj gombot!

2013. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hat a kopteto nem valami jo pelda, mivel azt napont minimum haromszor kell adni, addig amig el nem fogy.....
2013. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elsődleges célom, hogy a gyerekem meggyógyuljon. Ha 500ml-s a legkisebb kiszreelés, amit árulnak és a doki csak azt tudja felírni, akkor azt veszm meg. Hiába csak a töredékét vagy a felét használom fel.

Lehetne lázadni, de sok értelme nem lenne.. minden dolog mögött áll valami indok, ok, ami miatt ezer egy dolgot megszeretnénk változtatni.

2013. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez a lényeg!!!!! Nehogy azt hidd, hogy ma a világon bárki is a te vagy a gyermeked érdekeit nézi. A betegség a legnagyobb üzlet. A gyerek betegsége meg pláne. Mint ahogy a rák is pl. Annak is folyton útjában állnak, hogy az megfelelő hatásos gyógymódot megtalálják.

Ha a gyereked beteg, megveszed a gyógyszert. Naná, hogy akkor már többszörös méretben állítják ki, többszörös árral. Üzlet az egész világ.

A környezet? Szerinted kit érdekel? Ne hidd, hogy bárki is törődik vele, legyen ez pl a szelektív gyűjtés. Nem arról van ám szó, hogy egészségesebb világot éljünk, hanem ez is biznisz, nagy nagy üzlet.

De nézd a védőoltásokat. Anyukákat agymosnak ilyen olyan védőoltás, pl influenza ellen. Lassan már a kosz ellen is lesz védőoltás figyeld meg. Ennek sem az a lényege, hogy ne legyél beteg, hanem vedd meg és mivel minden hülyeség ellen be vagy oltva tutira gallyra vágod az immunrendszered és később még több gyógyszert kell venned. Mert egy influenza nem biznisz, hisz c vitamin, meleg tea, méz és pár nap szenvedés után meggyógyultál. szövődmény? minek nincs?? De jó ok arra, hogy beetessenek.

Szóval én nem csodálkozom semmin. Szerinted a rectodelt kúp miért is annyi amennyi? És még lehetne ragozni tovább, de jobb nem belemenni.

2013. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jaj a Rectodelt tema megint... Rengetegen kommenteltek, hogy belehet szerezni olcsobban is, magisztralis szerkent - csak a sok szuperszulonek a markanev is kell aztan meg haborog....
2013. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Majd ha kruppos lesz a gyereked és emiatt negyedévente feküdtök bennt kórházban és már semmi más szer nem segít akkor reagálj légyszíves olyan dologhoz, amihez nem konyítasz. Ja igen;rengetegen kommenteltek, ez aztán perdöntő.

Egyébként meg nem felhozni akartam, de igenis életmentő gyógyszer aki benne van tudja. Szóval ezt is a kérdésre való válaszhoz kívántam csatolni, ezt a példát mert szerintem akár idevág. Nem hittem, hogy valaki beleköt. De egyébként zárójelben elmondom nagyon örülj, hogy nem kell ezt a kúpot, sem egyéb helyettesítő dolgokat használnod, mert akkor tudnád és nem csaptad volna le a válaszomat.

2013. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mi dokink az összeesküvés-elméletek gyártók klubjába tartozik.

Talán emiatt, de ha lehetősége nyílik rá, mindenből olyat ír fel (akár felnőtt, akár gyerek), amit a patika kever ki. A fiam így kapott már köhögés elleni kúpot, orrcseppet, köptetőt... mind töredéke ára volt a "márkásnak".

A gyógyszeriparban hatalmas pénz van, amihez ott a tápszeripar is (lásd. mindig megjelenik egy új speciális cucc), és még ezer másik dolog.

Csak annyit tehetsz, hogy megkérdezed a dokit, vagy a patikust, hogy tud-e saját gyártmányút, esetleg olcsóbbat adni.

2013. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a gyógyszerész barátnőm, hogy nem kell készpénznek venni azt, ami a gyógyszer tájékoztatójában fel van tüntetve. Jól rázzam össze, szagoljam meg, és nyugodtan adjam oda a gyerekeknek ha nem érzek, látok rajta semmit.

Nálunk iszonyat mennyiségű gyógyszer elfogyott az utóbbi időben. Egyik gyerekem egyfolytában felső légúti betegségekkel küzdött, és a kruppja is kijött 2x. a másik alapból asztmás, állandó gyógyszere van, mellette rengeteg beteg, és 2 hónapja antibiotikumon él, mert húgyúti fertőzése van. 4 fajta antibiotikum, mellé a probiotikum, rengeteg vitamin, köptetők, allergia elleni szerek, immunerősítő, és persze az asztmás pipa. Meg a többi, mert persze én is meg a férjem is lebetegedtünk.


Én minden maradék gyógyszert (kivéve persze az antibiotikum) berakok a hűtőbe. Szükség lesz még arra később is.

Az utolsó kérdésedre válaszolva: amelyik gyógyszert nem használjuk fel, én azt összegyűjtöm és leadom a patikában.

2013. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hálistennek a mi orvosunk is olyan hogy 1.mindig pontosan kiszámolja hogy ha antibiotikum kell akkor abból az adott gyerekemnek mekkora kell hogy ne maradjon benne hanem pont elfogyjon.

2. ő is amiből lehet (orrcsepp, köptető) keverőset ír fel.

3. Lázkúpból is.

Egyébként mindenben teljesen egyetértek veled a szennyezéstől kezdve hogy hatalmas üzlet és hogy rengeteg pénzt hajingálunk ki az ablakon úgy, hogy sajnos muszáj tehát most én nem állok le vitázni az orvossal hogy kell e ez vagy az hanem látom hogy szenved a gyerekem és azt akarom hogy jobban legyen (nyilván minden szülő ezt érzi és erre az érzésre jól rá lehet "kapaszkodni" hogy na akkor itt egy jó kis alkalom pénzkihúzásra).

Szörnyű :(

2013. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen antibiotikumot ír nektek a doki, hogy ki tudja számolni azt, hogy pont az adag legyen?

A mostani 4 antibiotikumból 1 volt pont akkora, hogy nem maradt semmi. A többiből 2 üveg kellett és a 2. legalább fele megmaradt.

2013. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!