Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes lejárta után szabadságkiv...

Gyes lejárta után szabadságkivétel lehetséges? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Májusban tölti a lányom a 3.életévét, így ugye akkor telik le a gyesem, de viszont csak szeptemberben szeretném vele kezdetni az ovit. Lehetséges, hogy addig kivegyem az összegyűlt szabadságaimat(majdnem pont 3hónap)? Ha igen, mi módon, bemegyek munkahelyemre és kikérem, vagy hogy?
2013. jan. 11. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak lehetséges, hanem ki is kell, hogy adja a munkáltató a Neked járó szabadságot. (Én úgy tudom, hogy 30 napon belül.)Ez alól csak akkor van kivétel, ha megszűnik a munkahelyed, akkor viszont ki kell hogy fizessék.

A legegyszerűbb, ha bemész a munkahelyedre, ahol azonnal meg is tudják mondani, hogy pontosan mennyi szabadság jár Neked. A munkahelyeden mindenképpen be kell jelentened írásban, hogy mikor akarsz visszamenni dolgozni. (30 nappal, vagy közalkalmazottaknál 60 nappal előtte). Onnantól kiadják a Neked járó szabadságot, majd azt követően kezdődik a tényleges munkavégzésed. Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan így kell csinálni. Bemész, és megmondod, mikor állnál munkába - és első körben kiveszed az összes összegyűlt szabidat. Papírt írjatok róla, hogy nyoma legyen. Én úgy tudom 60 nappal előbb kell szólni, de végülis, ha már fix a dátumod, akkor akár ma is bemehetsz - végülis a munkahelynek is jobb, ha minnél előbb, mert akkor úgy készülnek.
2013. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!