Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyst és gyedet kaphatok ez...

Tgyst és gyedet kaphatok ez esetben?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhesen szűnt meg a határozott idejű munkaviszonyom. Ha most 2 hónapig magam után fizetem a TB-t és utána jelentkezek be munkanélkülinek, és úgy kapok álláskeresési járadékot(azt hiszem így még járhat az álláskeresési), onnan igényelhetem a tgyst szülés előtt 28 nappal, és utána gyedre mehetnék? Vagy ez
2012. dec. 30. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Több dolog nem egyértelmű számomra. Ha a magad után fizetem a TB-t alatt a havi bruttó 6000,- Ft körüli összeg fizetését érted akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít. A biztosítotti időszakból ez kiesik, ami még önmagában nem baj. Kérdés, hogy összesen mennyi munkaviszonyod van, ebből mennyi esik a szülés előtti két évbe, illetve mennyi időre vagy jogosult munkanélküli ellátásra. Ha a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényled a tgyást akkor biztos, hogy nem kapsz gyedet. Az lenne a szerencsés, ha munkanélküli ellátásod kitartana a szülés napjáig illetve maradna még utána is belőle pár nap. Ha a szülés napjától igényled a tgyást és a munkanélküli ellátást nem megszünteted hanem csak szünetelteted, akkor kaphatsz később gyedet is. Ehhez a tgyás lejárta után újra vissza kell jelentkezni a munkaügyre és csak utána igényelni a gyedet.
2012. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Majdnem 2 év munkaviszonyom van (-2 nap). Ami folyamatos volt az elmúlt 2évben, mindig fél évekre hosszabbítottak. Sajnos nem nagyon értek ezekhez a gyedes,tgyásos dolgokhoz még. Így honnan tudhatom hogy hány nap álláskeresési járadékra vagyok jogosult?(én úgy tudom 90 nap) És miért nem kapok gyedet, ha a szülés várható ideje előtt 28nappal igénylem a tgyást. Máshol azt olvastam, így lehet, de lehet én értettem félre. Akkor az lenne a szerencsés, ha kiszámolom , hogy a szülés előtt olyan 80 nappal jelentkezek be a munkaügyibe, és szülés napján igénylem a tgyást, majd utána ha maradt napom, a gyedet? De az nem baj ha a munkaviszony megszűnése (dec 31) és a munkanélkülibe való bejelentkezés között így kiesik 1-2 hónap? Elnézést, ha sok a kérdés, de nagyon átláthatatlan nekem még ez a dolog.
2012. dec. 30. 13:34
 3/5 holysmoke ***** válasza:
Szerintem mindenképpen azonnal jelentkezz a munkanélkülibe mert az is keresetnek számít,ha volt 2 év munkaviszonyod akkor minden képen kapsz gyedet ez volt a sógornőmnél is,Tgyást az nem tudom kapsz-e de azt ott megmondják.Annyi hogy minden papirt neked kell majd intézni nem intéz neked majd semmit a munkanélküli mint mondjuk egy munkahely ezért időben nézzél mindenek utána mert olyan 15-60nap mindennek az átfutása.
2012. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon rosszat tanácsolt. Ha azonnal bejelentkezel álláskeresési támogatásra, akkor pont nem fogsz majd kapni semmit, még a tgyást sem. (amúgy alapból erősebb feltételei vannak a gyednek, mint a tgyásnak, így olyan eset sosem fordulhat elő, hogy a gyedet biztosan kapod, a tgyást meg nem - ilyen nincsen, max. ha nem igényled)


HA 2 év munkaviszonyod van, akkor neked 2 hónap lesz az álláskeresési.


Ez azt jelenti, hogy nagyjából 2 és fél hónappal a szülés várható időpontja előtt érdemes elkezdeni az álláskeresésit, és 28 nappal a kiírt időpont előtt igényelni a tgyást.

Amikor a tgyás lejár, akkor újra álláskeresési és a fennállása alatt igényelni a gyedet, így az is járni fog.


Ha most bejelentkezel álláskeresési támogatásra, akkor biztosan csak gyes fog járni neked.

2012. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, valahogy én is így gondoltam. Még annyi, hogy az nem okoz gondot, hogy kimarad 1-2 hónap a munkahely megszűnése és a munkanélkülibe való bejelentkezés között?
2013. jan. 1. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!