Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más az örökbefogadott gyerek?

Más az örökbefogadott gyerek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 08:49
 1/4 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem nem. Az a gyerek ,aki pontosan tudja, hogy örökbefogadták, szorong-e? Kis kamaszról van szó, hat éve velünk él.

Milyen tapasztalataitok vannak? Azért aggódunk, mert semmi önbizalma nincs.

2009. aug. 25. 08:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos saját példám nincs, de azért reagálnék...

Mi is szeretnénk örökbefogadni a jövőben...

Ha nincs önbizalma, próbáljatok segíteni neki. Lehetséges, hogy épp az örökbefogadás miatt alakult ki ez, de ti segíthettek neki. Próbáljátok meg rengetgszer megdícsérni, valamint újabb feladatokat bízni rá, amiket eddig nem csinált, és úgy megdícsérni őt.

Az önbizalomhiány gyakran vezet önutálathoz a felnőttkorban, aminek millió hátulütője van...

Neveljétek arra is, hogy ő saját magát megdícsérje, ismerje el a saját számlájára, amit elért.

Sok sikert nektek!

2009. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pont ezt tesszük, amit írtál. Nem is engedtük iskolába csak nyolc évesen, hogy mentális lemaradást behozza (csecsemőotthon+nevelőszülő) az első legfontosabb hat évében!! Lány és szerinte mindenki szebb és okosabb, mint Ő.

Tipikus önértékelési zavar. Nyert már rajzversenyt, országos szinten. Sportol is, szóval versenyhelyzetben is megmérheti tudását, és bizony nagyon megtaposta az élet kicsi korában. Megdicsérjük, ha van miért- és általában van- nem hiszi el. Aha persze.... ez a válasz.

Irásbeli feladatoknál nem biztos magában, hatszor kiradírozza a megoldást. Nem könnyű Neki.Nagyon szeretjük és szeretnénk könnyebbé tenni az életét.

2009. aug. 26. 15:16
 4/4 anonim válasza:
100%

Én örökbefogadott vagyok, igaz már 29 éves:)


Szüleimet nagyon imádom, nagyon pici korom óta velük vagyok, Őket tekintem igazi szüleimnek:)

Viszont önértékelési gondjaim nekem is voltak, sosem tartottam magam annyinak, mint a többi gyerek, ez valószínű abból fakad, hogy bármennyire is szerettek egész életemben, valahol ott bújkált, hogy a szülő anyám nem akart, eldobott stb. stb.


Még most is sokszor eszembe jut, hogy egyáltalán mit jelenthettem neki, ha jelentettem egyáltalán valamit, vajon magához ölelt e mikor megszülettem stb. stb. Pedig valószínű nem érdemli meg, hogy akár egy percet is szenteljek neki az életemből...


+ baromi nagy szeretet éhségem van, ha valakitől kapok valamit azt igyekszem háromszorosan visszaadni. Pedig tényleg sosem nélkülöztem sem szeretetben sem másban.


Sok sikert nektek és nagy puszi a kicsinek

2010. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!