Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen keresztnév illik ehhez...

Milyen keresztnév illik ehhez a vezetéknévhez : Schweninger-Szilágyi?

Figyelt kérdés

Inkább fiú neveken gondolkodunk,de lány is szóba jöhet. Várok ötleteket :)


25/N


2012. dec. 3. 16:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább fiú neveken gondolkodunk, de lány is szóba jöhet"

Ez aranyos. Kislány, a neve Ödön :)))


Nyilván sejted, ilyen vezetéknév mellé nem adhatsz Hortenziát pl.


Dóra, Nóra, Áron, Ábel, Máté, Márk, majdnem minden jó, csak rövid legyen.

2012. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én azt szeretném,ha majd nagykorában elhagyná a Schweininger-t,csak a párom osztrák származású,így ő ragaszkodott ehhez,és akkor kombináltuk a kettőt :)
2012. dec. 3. 16:21
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép a Schweininger is :) De ha mindenképpen azt akarjátok,hogy elhagyja,akkor szerintem klassz lenne a Levente. Lánynál mire gondoltatok? :)

27/N

2012. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A Szilágyi Levente az nekem is a szívem csücske,de a páromnak nem tetszik,ő Dani,esetleg Dávid párti :)))) Lánynál gondoltuk a Virágra,meg az Adélra,bár nem tudom,mit szólna a family hozzá,a -leendő- anyósom nagyon erőlteti a Stefániát,én viszont agyvérzést kapok,ha meghallom,hogy Schweininger-Szilágyi Stefánia. na nem :)
2012. dec. 3. 16:30
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyóst ki kell hagyni a névadásból.

Mondjuk a párodnak abban igaza van, hogy valami nemzetközibb név kell, ami magyarul és németül is hangzik valahogy.

Első voltam

2012. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Golan Trevize ***** válasza:
64%
Alfonz, Tivadar, vagy bármi más hasonló "arisztokratikus" név.
2012. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom,nekem annyira nem tetszenek az osztrák nevek,szerintem a Schweininger is elég kemény név,nem szeretnék mellé semmilyen osztrák-hatású nevet.
2012. dec. 3. 16:35
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
szia! tudom,hogy már ez ügyben döntöttetek és biztosan nem az én véleményem változtatja meg a dolgot, de miért kapja meg a te vezetékneved is? nekem eszembe nem jutna a saját nevem is adni a gyereknek. persze azért is,mert nem szeretem és kimondottan csúnya is... van valami családi szokásotok ez ügyben? vagy miért ragaszkodsz a saját nevedhez is? szerintem a Schweninger név gyönyörű vezetéknév, még akkor is,ha a német nem a kedvenc hangzású nyelvem. viszont a Szilágyival már túl sok! a világért nem kötekedésből írtam,csak kíváncsiság! egyébként egy ilyen szép vezetéknévhez nekem csakis az Anna jutna eszembe! A németed hangzást lágyítja, a sok vezetéknévhez meg pont passzol a rövidsége.
2012. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 bojuju válasza:

Kedves Anyuka!

először is gratulálok a picihez! Fiú: ETELE Lány: SOPHIE

Szerinted? Én imádom ezt a 2 nevet! Minden jót...

2012. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves 8as! Nem lep meg a kérdésed,sokan érdeklődtek efelől. Mint már írtam,nem vagyok elragadtatva a párom vezetéknevétől,ezért szerettem volna inkább a saját nevemre venni,végeredményben én vagyok az anyja,de ő nagyon ragaszkodott a gyökereihez,úgyhogy akkor inkább kombináltuk a kettőt. Én jobban szeretném,ha Szilágyi lenne nagykorában,de ez majd rajta múlik persze :) Egyébként valószínű,hogy kisfiúnál a Leventét,kislánynál a Kingát válasszuk majd,csak kíváncsi voltam,itt mit gondoltok :)
2012. dec. 3. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!