Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet az egyik gyerek...

Hogy lehet az egyik gyerek nevelését "elrontani", a másikét pedig nem?

Figyelt kérdés
Milyen körülmények vezetnek odáig, hogy ez történjen? Hiszen ugyanazon szülők nevelik mindkettőt(hármat...), ugyanazon elvekkel. (Persze jobb esetben, ha nem jelenik meg a családban új apuka/anyuka).
2012. dec. 1. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első gyerkőcnél mindenki tapasztalatlanabb, sajnos én is beleestem ebbe a hibába:)

Az első lányomat nagyon elkényeztettem, aztán rájöttem, hogy ez milyen rossz. A másodikat már"normálisan neveltem":)

2012. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért lehetséges, mert a gyerekek nem ugyanolyanok. És a szülő a megszokott neveléssel nem tud ugyanolyan eredményt elérni mindkét gyereknél. Módszert pedig nem hajlandó váltani, mert az elsőnél bejött címszóval.
2012. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másodikkal értek egyet, hozzátéve hogy én lány voltam és nagyobb felelősségtudattal rendelkeztem eleve, öcsém ugye fiú, kisebb, érzékenyebb lelkületű, emiatt kímélték és kímélik és többet megengedtek neki (mint anno nekem), ő is többet enged meg magának a szüleinkkel szemben.

Függ a gyerek személyiségétől, hogy mennyire féltik hogy a szülők kompenzálnak-e valamit engedékenységgel (pl sokat dolgoznak, kevesebb figyelmet kap a gyerek, cserébe bűntudatból pénzelik). Ez soktényezős dolog.

2012. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
erre a kérdésre én is szeretném tudni a választ. anyósomnak is 3 gyereke van, párom az első. ő ügyeskezű, mindent,de tényleg mindent meg tud csinálni a ház körül és a házban, mindenféle szakmunkát, talpraesett, okos,értelmes. ezzel szemben a húga egy élhetetlen ember lesz. az öccse autista,akit meg agyonra elkényeztetnek,szó szerint még a fenekét is kitörlik,pedig az állapota egy szemernyit nem követelné meg,csak elvárásokat kellene támasztani vele szemben,de nem. mindenki körbeugrálja. a páromtól viszont elvárják,hogy az ő házukban is mindent ingyen és bérmentve "azonnaldemáris" megcsináljon 0 forint költségből, dolgozzon,hazaadjon,holott már nem lakunk otthon... a másik két tesótól meg semmi. ők csak élnek bele a nagyvilágba. olyan,mintha a párom nem is abba a családba tartozna,senkire nem hasonlít. ő szorgalmas, dolgos,ügyes kezű,de a családban senki más nincs ilyen,mint ő... elég fura. én is kíváncsi lennék a magyarázatra!
2012. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Senki nem születik úgy, hogy tökéletes szülő legyen. EZ is egy tanulási folyamat. Szerintem első babánál rengeteget tanul az ember, tapasztal, másodiknál már felmerülnek az emlékek, és változtatások is történnek, harmadik... stb. gyereknél pedig végképp. A gyerekek is hatnak egymásra, megváltozik a szerepük a családban, stb. Nincs két egyforma gyerek sem, mindegyik személyisége más.
2012. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!