Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy babavál...

Mennyire gyakori, hogy babavállalás után néhány évig még a szülői családi házban éljenek a párok?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal élünk egy nagy családi házban, mindenki bőven elfér, jó körülmények között. Sokszor van anyukám távol, hétvégéken szinte alig-alig jön haza.


Annyit még nem tudtunk összegyűjteni, hogy külön házat vegyünk, ha jön a baba kocsi hitel mellett nem engedhetjük meg magunknak, hogy átmenetileg albérletbe költözzünk, plusz akkor sosem jönne össze egy házra való.


Anyukámnak nem lenne kifogása a gyerekvállalás ellen, mi pedig nem szeretnénk tologatni az időt csak a ház miatt.


Az sem lenne mellékes, hogy a párom foglalkozása azzal jár, hogy minden 3. nap 24 órában éjszaka is egyedül lennék, egy pici baba mellett viszont én félnék egyedül maradni, jó lenne ilyenkor anyukám segítsége.


Ti mit tennétek? Várnátok még időtlen időkig, vagy bevállalnátok így?


2012. nov. 26. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sok ismerősöm él így, akár néhány évig is, vagy még tovább. Ha mindenkinek megfelel ez akkor semmi kivetnivalót nem látok benne. Én nem szívesen laknék sem a szüleimmel, sem a férjem szüleivel, pedig mindenkivel jó a viszony.
2012. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi így vagyunk. Nagy ház, kezdtünk külön életet, de láttam, anyunak nem jó egyedül, alig bírta a ház rezsijét. Visszamentünk, összeszoktunk, aztán közösen vártuk a babát, most várjuk a következőt. Néha morgunk egymással, de nagyon jó, hogy anyu itt van, ha kell, és neki is jó, hogy itt vagyunk, segítünk neki, pénzügyben és lelkileg egyaránt.
2012. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár mi külön éltünk,mikor jött a baba; de a ti helyetekben simán bevállalnám így.Hatalmas segítség fog lenni,ha ott van anyukád, mindig "kéznél", még ha otthon is van a párod.

Ha kényelmesen elfértek,senkit nem zavar a másik és jó a viszony,akkor bátran vágjatok bele! :)

2012. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem, de ez én vagyok!

Imádom a szüleimet, de felnőtt létemre, úgy hogy gyerekem is van, nem laknék velük!

Nyilván 40 éves koromig nem várnék emiatt, de mondjuk 23 évesen még simán!

2012. nov. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!