Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vegyünk neki laptopot karácson...

Vegyünk neki laptopot karácsonyra vagy nem?

Figyelt kérdés
A férjem első házasságából született 2 lánygyermekét az aédesanyjuk neveli. Sajnos nagyon keveset tudunk velük beszélni és kapcsolatot tatrtani (nem a nem akarás miatt, hanem a nagy távolság miatt). Az édesanya nem engedi hogy akár telefonon, akár más formában többet beszélhessünk a gyerekekkel, mint havi 1 alkalommal. A nagyobbik lány most 10 éves, már 7 évesen egy számítógépet követelt tőlünk, aztán sorra jöttek a mobiltelefonok (10 évesen most nyövi az 5.telóját). MOst laptopot kér karácsonyra, mert a mostohaapja sem engedi sem a mostohabátyja nem engedi használni a laptopját. Kapcsolattartás szempontjából tényleg jó lenne, de mi a garancia arra hogy lesz neki rajta internet és engedik is neki hogy egyálatlán bekapcsolja. Eddig az asztali számítógépét tönkretette, 4 telefonra szintén nem tudott vigyézni.....most nem tudjuk hogy mitévők legyünk. Kérem aki tud hasznos tanácsot adni azt szívesen meghallgatom. Köszönöm.

2012. nov. 23. 12:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
MI a férjemmel be sem mehetünk még a kapun sem. A kapu előtt várjuk hogy kijöjjenek a lányok. :( Segítenénk de nem engedik. A biciklije is rossz volt és fél év alatt csináltatták meg. (pedig csak egy defekt volt és szerelőhöz vitték)
2012. nov. 23. 12:55
 12/18 A kérdező kommentje:
Én próbálom szabályozni ezt az ajándékozási dolgot, és nagyonfigyelembe tartani hogy még csak 10 éves. Én is ilyen érvekkel jövök a férjemnek hoy a nyolcadikos ballagására mit veszünk neki???? Megértem a férjemet is, mert nagyon fáj ez neki hogy így mennek a dolgok, de mi hiába vagyunk jófejek, ha a másik szülőpár nem így áll a gyerekneveléshez. Ott sem kapnak meg mindig mindent a lányok. NAgy valószínűségel anyuka is buzdítja ilyenekre a lányokat hogy követelőzzenek. Szomorú, de mit tegyünk. Egy otthonülős anyuka ráér egész nap telebezélni a gyereke fejét.
2012. nov. 23. 13:00
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Egy notebook v. netbook tényleg hasznos ajándék. A legegyszerűbb 80e Ft-os notebookok és 60e Ft-os netbookok is teljesen jók, drágát felesleges venni, 3 év múlva a legolcsóbbak is nagyobb teljesítményűek lesznek mint a ma 200-300 ezresek.


Mellé mobilinternet is jó ajándék, havi 2,5 ezer (havi 1 GB) és 4 ezer (havi 4 GB) Ft körüli már teljesen jó.


Ha a költségvetésetekbe belefér és a ti közös gyereketeknek is hasonló összegű ajándékokat vesztek, vagy nincs közös gyereketek akkor tényleg csak javasolni tudom.


Ha kisebb a keret jó ajándék lehet a gyereknek egy 20-30e Ft-os Androidos tablet is.


Azt megértem ha férjed előző házasságból született gyermekeinek anyja nem akarják, hogy férjed hívásával ürítsék le a mobil számlájukat a gyerekek, de a kapcsolattartást nem korlátozhatja. (A láthatási jog az más.)


149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet


a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról

28. § (1)98 A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult.

2012. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
8%

Ha viszont anyuka bízhatja a lányait arra, hogy tőletek "követelődzenek", akkor az szerencsére nem lehet gond hogy a gyerekek nem fogadhatnak el értékes ajándékot.


Ha a férjed sem sajnálja rá a pénzt, akkor már csak egy probléma maradhat: az hogy te érzed drágának.

2012. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha egy apa szeretné tartani a lányaival a kapcsolatot, akkor nem fogja elvárni, hogy a gyerek hívja őt. Márpedig én úgy látom, hogy a kérdező párja igyekszik megtalálni az utat, csak falakba ütközik.

Mp3-at ne vegyél, akkor már inkább egy mp4 lejátszót (néhány éve még az volt a menő, mostmár nem tudom), bár a mai telefonok mellett már igazából az is fölöslegesnek mondható.

Meg kell beszélni anyukával, hogy a ti egyik ajándékotok az, hogy megcsináltatjátok a gyereknek a számítógépet és kész. Ha nem engedi, akkor én is max egy olcsó tabletet vennék, de azért azt sem túl nagy kihívás tönkretenni.

2012. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Milyen szépen le lettek pontozva a válaszok:)


Az én lányom 13 éves, de még eszembe sem jutott, hogy laptopot vegyek neki! Van itthon számítógép, heti egy-két alkalommal ideülhet kb. 2 órára, de nem is igényli többet!

A kapcsolattartásra jó más is! Ott a telefon, meg lehet beszélni, hogy mikor találkoznak, hol, hová menjenek el esetleg! Nagyon sok helyen így működik! Gondolod, hogy gyakrabban keresne benneteket, ha kapna egy 120.000 Ft-os ajándékot? Nem hiszem.

Továbbra is azt mondom, NEM venném meg, vegyetek mást! Egy ekkora gyerek még szinte kislány. 5. telefon? Követelőzés? Le kellene szoktatni erről!

2012. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén nem értem a dilemmát!


Én egyetlen okból nem vennék neki laptopot, mégpedig azért, mert még CSAK 10 ÉVES!!!!!!!!!! Könyörgöm, egy gyerek. Neki még babázni kéne, a társas tök jó ötlet, de egy laptop. ÁÁÁÁÁ Biztos hogy nem.

2012. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Félreértés elkerülése végett nem mi vájuk el hogy a gyerek hívjon minket. Mi hívnánk, de ki van kapcsolva a telefonja. Én csak azért dilemmázok ezen a kérdésen, mert látom a férjemen hogy szeretne mindent megadni, de így akkor sem lehet. Ha meg is vennénk az minimum 80 ezer ft,és akkor még a kisebbiknek nem is vettünk semmit,mert őt meg nem érdekli a laptop. És mind a 2 lányra nem tudok 80 ezer ftot költen, plusz itt van ami közös gyerekünk. Aki csak játékot és ruhaneműt fog kapni, mert még kicsi.

NEm veszünk laptopot, már megeggyetünk, de biztos egész karácsonkor durcás lesz a leányzó, de majd beletörődik.

Marad a társas és az mp4. (Most nincs okostelefonja, mert már 2-őt tönkretett.) Ez még belefér.

2012. nov. 23. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!