Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vegyünk neki laptopot karácson...

Vegyünk neki laptopot karácsonyra vagy nem?

Figyelt kérdés
A férjem első házasságából született 2 lánygyermekét az aédesanyjuk neveli. Sajnos nagyon keveset tudunk velük beszélni és kapcsolatot tatrtani (nem a nem akarás miatt, hanem a nagy távolság miatt). Az édesanya nem engedi hogy akár telefonon, akár más formában többet beszélhessünk a gyerekekkel, mint havi 1 alkalommal. A nagyobbik lány most 10 éves, már 7 évesen egy számítógépet követelt tőlünk, aztán sorra jöttek a mobiltelefonok (10 évesen most nyövi az 5.telóját). MOst laptopot kér karácsonyra, mert a mostohaapja sem engedi sem a mostohabátyja nem engedi használni a laptopját. Kapcsolattartás szempontjából tényleg jó lenne, de mi a garancia arra hogy lesz neki rajta internet és engedik is neki hogy egyálatlán bekapcsolja. Eddig az asztali számítógépét tönkretette, 4 telefonra szintén nem tudott vigyézni.....most nem tudjuk hogy mitévők legyünk. Kérem aki tud hasznos tanácsot adni azt szívesen meghallgatom. Köszönöm.

2012. nov. 23. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Én egy 10 éves gyereknek nem adnék laptopot, mert sokkal könnyebb tönkre tenni, mint egy pc-t. Ráadásul nem is arra használná szerintem, plusz az anya is szabotálna.
2012. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Már bocs, de mit jelent az, hogy "követel"?? Ha tőlem követelne bármit is, biztos, hogy nem kapná meg!! Maximum KÉRHET a szüleitől!


Ha a lány ennyi idősen nem tud vigyázni semmire, laptopot ne vegyél neki és igazad van, nincs rá garancia, hogy lenne rajta internet.

2012. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Laptopot semmiképp,hordozni ugysem fogja.

Egy használt asztali gép amire neki kell 20ezerből megvan

2012. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem venné neki. Még csak 10 éves és van saját telefonja, de az anyja így is korlátozza, hogy mikor beszélgessetek vele. Ha lenne saját laptopja a gyereknek, akkor is megtalálná a módját az anyuka, hogy ne tudjon veletek beszélni.

Ezen felül, az már szerintem régen rossz, ha laptopot KÖVETEL a gyerek. Pláne, hogy a saját értéktárgyaira nem tud vigyázni.

2012. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
4-es vagyok, egyébként megnézném, hogy az asztali számítógépével mi a probléma és ha lehet, akkor azt próbálnám megcsinálni/megcsináltatni. Olcsón megvan és ahogy előttem mondták tönkretenni is nehezebb, mint egy laptopot, amire ha nem vigyáznak leesik és már vége is van...
2012. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az asztali gépüknek csak egy újratelepítés kellene, mert valamit elnyomkodtak rajta. A kisebbik lány 6 éves lesz januárban. Megértem a férjemet is, hogy szívesen adna a gyermekeinek egy laptopot, de mégis ott van bennem az hogy de.... Anyuka nem dolgozik, "háztartásbeli". Nincs jó viszonyunk vele. Én őszintén egy 10 éves lánynak karácsonyra Activity JUnior társasjátékot gondoltam, mert szereti ha társasozunk vele/ velük (Pl: Gazdálkodj okosan). De most tanácstalan vagyok.
2012. nov. 23. 12:31
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem vennék neki laptopot! Vegyetek könyvet, menjetek moziba, korcsolyázni, állatkertbe, kapjon bérletet valahová, esetleg jó még a társasjáték, ágynemű, mp3,de nem laptop!
2012. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A másik ötletem egy mp3-as lejátszó volt. Egyelőre még nincs döntés. :(
2012. nov. 23. 12:52
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Akkor megcsinálnám az asztali számítógépét! Egy újratelepítés nem nagy téma és nem is kerül 100 ezrekbe, akkor sem ha esetleg ti nem akartok nekiállni és "szerelőhöz" viszitek! Ha az asztali gépnek csak ennyi baja van, akkor nincsenek rászorulva a laptopra és semmiképpen nem is vennék.
2012. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy nem vennék, több okból sem:

1. nem tud rá vigyázni

2. nem biztos, hogy lenne rajta internet, akkor a kapcsolattartás szempontjából úgyis mind1

3. ha az őt napi szinten nevelő szülők egyébként sem engedik gépezni, akkor ugyan a gyerek szemében ti lesztek a jófejek, de anyukáék szemében még jobban elmérgesedne a dolog

4. az előzőből kiindulva anyuka letiltaná a gépről is, akkor porfogónak felesleges

5. jövőre egy autót KÖVETEL, akkor azt is meg kell venni... szóval ha egyszer engedtek a követelésének, akkor onnan már nem lesz megállás.

2012. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!