Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babámat várjuk éppen....

Második babámat várjuk éppen. A párom viszonyleg idős, 42éves és 32. A házunk már megvan, felújítani szeretnénk. Jár a szocpol? Vagy már végleg lecsúsztunk róla?

Figyelt kérdés
Az első gyerek után sem vettük még fel. Felújítás esetén igényelhető egyáltalán, vagy csak vásárlásra?
2008. máj. 23. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudom, hogy felújításra nem jár, sajnos. : )

Pedig nekem is jól jönne!

Vásárlásra vagy bővítésre viszont adnak! Viszont azt nem tudom, hogy korhoz van-e kötve?

2008. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feljútásra nem jár, ha vásároltok, vagy úgy bővítetek, hogy az plusz lakószobát eredményez, akkor igen. 35 év alatt jár, de nem tudom, hogy mindkettőtöknek alatta kell-e lenni, hiszen a szocpolt nem csak párok, hanem gyeremeküket egyedül nevelők is felvehetik, és ha ott elég csak az egyik szülő életkora, akkor talán nálatok is.
2008. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lecsúsztatok, mert 40 éves kor a határ!
2008. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már úgytudom nem korfüggő, de nemaz a baj, hanem akkor tudnád felvenni, ha hozzáépítenél legalább egy lakohelyiséget, vagy nagyobbat vannél, amiben egyel több szoba van. A gyerek 16 éves koráig lehet kérni.
2008. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az egyik hogy lecsúsztatok mert tényleg 40 éves a korhatár. meg felujitásra már nem jár. csak akkor ha épitesz hozzá legalább 12nm ert
2008. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

én azt tanácsolom, hogy szakembert kérdezz ilyen esetben, mert a sablont ugye te is tudod, 35 év, vásárlás, hozzáépítés az igénylési keret. azonban egészen biztos, hogy találtok kiskaput! biztos hogy van vmi, amivel ki lehet bújni ezek alól, a magyar jog és döntéshozatal már csak ilyen :)))). google-ban keress rá, biztos van ilyen jellegű fórum, ahol szaki válaszol.

2008. máj. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!