Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak, mit tegyek (nem...

Mit mondjak, mit tegyek (nem gyereknevelős témakör)? Bővebben lent, hosszú.

Figyelt kérdés

Nem épp gyerek témakör, de mindig itt "lógok", így talán egy kis erőt meríthetek a válaszokból.

Szóval, az a baj, hogy tegnap anyukám közölte, hogy a hátán lévő elváltozás daganat, amit meg kell műttetnie. Először csak azt mondták neki, hogy szemölcs lesz (kb. 1 hónapja, de nem hagyta nyugodni a dolog, most nagyobb lett és barna, így elment egy másik dokihoz). Ezzel csak az a baj, hogy az ő apukája bőrrákban halt meg, 2 év alatt elvitte, neki is így kezdődött, hogy egy szemölcs lett a feje tetején, amit megműtöttek, de mégsem volt jobb a helyzet, sőt a végén már borzasztó volt, megtámadta a koponyacsontot, az agyát, de ezt most itt nem részletezném.

Nem élünk együtt, nekem családom van (a 3 éves fiamat imádja), és nem is felhőtlen a viszonyunk. Tegnap nem tudtam neki mit mondani, csak hogy nem lesz baj, meg hát a szokásos sablon szöveget. Erre azt mondta, hogy persze, mindenki ezt mondja, de hát nagyapával is így volt, őt is műtögették, aztán mégsem tudták megmenteni. Most borúsan lát mindent (persze meg is értem), de nem tudok neki mit mondani. Hiába voltam még gyerek, mikor nagyapám meghalt, mai napig mindenre emlékszem, ami akkor vele történt. Hospice-ban volt már a végén elhelyezve, engem akart látni, be is mentem hozzá, de már nem ismert meg, meg már szinte senkit.

Nem lakunk közel egymáshoz, így nem is tudok menni most hozzá. De nem is igazán tudom, hogy mit kellene, illene mondani, vagy hogy tartsam benne a lelket, hogy harcoljon. Most ez a mindenszentek sincs jó hatással a dologra. 53 éves, tehát még azért nem kéne feladnia, van 3 unokája, akik szeretik. De hát ezeket hiába mondjuk, most nem érdekli, azt mondja, hogy neki semmi sem sikerül, nincs munkája, nincs pénze, albérletben él, nincs barátja (tavaly halt meg a barátja, nagy szerelme, a mostani meg külföldön van, de nem is igazán szereti, csak hiánypótlónak van vele). Testvéremmel nagyon rossz a viszonyuk, mondom velem sem épp az az ideális anya-lánya kapcsolat van, de hát mégiscsak az anyám, és szeretem.

Anno már volt öngyilkossági kísérlete (vagyis inkább csak figyelemfelkeltés volt, gyógyszerre ivott), mikor elhagyta a 2. férje.

Nem tudom tényleg, hogy mit csináljak. Sajnos most tényleg nem tudok menni hozzá, anyagilag sem állunk úgy, hogy utazni tudjak, meg hát a fiam is fertőző beteg, párom meg dolgozik.


2012. nov. 1. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán azt hogy nem biztos hogy ez rák, vagy ha rosszindulatú is hogy ez bármit is okoz.


Nagyapád nem csak börrákban halt meg.


Ezek az elváltozások azért veszélyesek ha rosszindulatuak is mert egy más rákos megbetegedés folyamán áttét okoz nagyon gyorsan.


Férjemröl évente mütenek le anyajegyeket, eddig egy volt rosszindulatú, azt mélyen ki is vágták.

Akkor egy teljes rákszürést csináltak az egész testén.

Azóta félévente jár börgyógyászhoz, aki néha lemüttet róla ezt azt, de szerencsére semmi.


Van egy barátnöm akivel ugyan ez van. Neki most a talpán találtak egyet, nem tud felállni semmit csinálni. de nem rosszindulatu.

2012. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt mondtam neki én is, hogy ez még nem jelenti azt, hogy ő is meg fog halni, meg hogy ez rák, annyit mondtak, hogy daganat, és kiműtik, de hát teljesen el van keseredve.

Az is baj, hogy az apukájáék 10-en voltak testvérek. Már csak 2en élnek, és 1 kivételével mind valamilyen rákban halt meg. Így ez sem túl biztató neki. Neki pont a 2 lapockája között van a gerincén, vagy csigolyáján (nem tudom pontosan a csontok számát), szóval pont a csonton. Ez nem türemkedik ki, olyan, mint egy égési heg (mint a régi bcg oltások nyoma), és nő és barnul. Nem is él épp egészséges életet, dohányzik már tizenéves kora óta, amit nem is lenne neki szabad, mert a tüdeje sem egészséges. De hát erről sem tudjuk lebeszélni, hogy nem kéne neki.

2012. nov. 1. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!