Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kerüljem el a babakocsis...

Hogy kerüljem el a babakocsis baleseteket?

Figyelt kérdés
Ma történt nálunk egy baleset, egy anyukát és a babakocsiban tolt babját a zebrán ütötték el. Azóta nagyon félek, mi is mindenhová gyalog vagy busszal járunk, nincs autónk, és nagyon félek, hogy mi is így járunk. Ugyan az mellett az elkerülő út mellett lakunk itt Pécsen, csak feljebb, ott is csak zebra van, villanyrendőr nincs, mindkét oldalon lakóövezet és úgy mennek, mint az őrült. Mit tegyek, nagyon félek, hogy minket is elütnek egyszer.
2008. máj. 21. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézz körül,és ha nem biztos,inkább várd meg amíg elmegy,mert semmit sem ér az elsőbbséged a zebrán,ha nem adják meg.

Próbáld megbecsülni a kocsi sebességét,és lehetőleg akkor is szedd a lábad,ha úgy látod még messz van és nem jön,mint a vadbarom.Amúgy szerencsére igen ritkák az ilyen balesetek.Esetleg össze lehet fogni a többi lakossal,ha tényleg annyira lakóövezet,akkor fel kell keresni az önkormánzatot,hogy tegyenek fekvőrendőrt.(Bár lehet ezután az eset után már maguktól megteszik.)

Illetve neked sem kell rémeket látni.Tudom,hogy szörnyű ilyenről még csak hallani is,és mint kisgyermekes anyuka kikaparnám az ilyennek a szemét,aki azt hiszi,hogy csak azért mert kocsival an övé az egész világ.De tedd túl magad rajta,és ne rettegj,hogy veletek is ez fog történni,csak légy nagyon figyelmes.

2008. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindig úgy tolom a kocsit, hogy mellette megyek, mert engem könnyebb észre venni. Persze ez nem jelent semmit, mert ha barom a sofőr, akkor igazából mindegy, de nagyon körültekintően kell menni még a zebrán is, sőt a lámpánál is, hiába zöld. Az egyirányú utcában mindkét irányba nézni, stb. Szóval mindent tételezzél fel az autósról aki jön, és akkor nem lesz baj. Én inkább állok az út szélén a gyerekkel, de nem megyek, amíg nem áll mindenki, sokan hülyének is néznek, de nem érdekel.

A másik, hogy sosem tolom ki a kocsit a járda szélére, jóval beljebb állunk meg.

Sajnos nagyon oda kell figyelni, mert mások nem figyelnek.


Ne aggódj!

2008. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresek ezen az úton a száguldozó autók, nyugodtan hívd fel a helyi rendőr kapitányságot és jelezd a problémát. Hidd el, semmit se kell csinálnod, de gyakrabban ránéznek az útszakaszra. Én egyszer telefonáltam (debreceni vagyok) hogy nem bírom tovább a ház előtt motorozó gyerekeket, órák óta megy a motorbőgetés. Azt mondták, régen hívnom kellett volna őket, öt perc múlva nyugalom volt. Másik oldalt is leírnám babakocsisokról: busz mögül, teljesen féktávolságon belül tolta ki elém egy nő a babakocsit, nem zebrán. TEHÁT: először tolta a kocsit, majd utána akart körbenézni. Szerencsére nem jöttek a másik sávban, át tudtam vészfékezéssel együtt hajtani. Se mi nem sérültünk meg, se a mögöttem haladók. A csajnak a (gondolom) férje akkora pofont kevert le mindannyiunk szeme láttára, hogy ebből biztos megjegyezte, hogy a gyereküket ne veszélyeztesse az ostobaságával. Úgyhogy nem mindig az autós a hibás. Hozzáteszem a zebrás elsőbbséghez is, hogy a gyalogosnak ott is meg kell győződnie, lehetőleg szemkontaktussal, hogy megadják-e neki az elsőbbséget, addig nem léphet le. A sebességet szemmel saccolni, fejben féktávolságot számolni hm... nem a legbiztonságosabb megoldás. Szóval szerintem ha visszatérő gond a gyorsahajtás, kérj segítséget. Azt meg senki se tudja szerintem megoldani, hogy ne kelljen akár 10 percet is az út mellett állni, mint nálunk, mert nekem is egy forgalmas úton kell átmennem, mint Neked is. Vigyázzatok magatokra! 34 hetes kismama
2008. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt nemrég egy ilyen baleset, ott is a zebrán ütötték el a szabályosan közlekedő babakocsis kismamát. Sajnos a baba meghalt. Nem ismertem őket, de nagyon megrázott, mert egy idős volt a pici az én lányommal. A férjemmel sokszor vitatkozunk is ezen, mert ha sétálunk én mindig várok, amíg egy autó sem jön és csak akkor megyek át a zebrán, ő viszont azt mondja van azon az autón fék, álljon meg. Hát én inkább ott dekkolok percekig, ha kell, de nem tolom át. "Szerencsére" mióta ez a baleset történt jobban odafigyelnek az autósok /kisvárosban élek, így mindenki tud a tragédiáról / és úton-útfélen megállnak, hogy átengedjenek. Csak sajnos ezért egy ártatlan picikének az életével kellett fizetni.
2008. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezdeném a dolgot a helyedben, hogy beszólnék a rendőrségnek.Hogyha jóva vagy kismamákkal akik hasonló problémákkal küzdenek és ők is beszólnak esetleg be is mentek külön-külön nyilatkozni, hogy mit művelnek az autósok akkor hidd el, hogy tesznek majd ellene.Egyébként meg sajnos nem tudsz mit csinálni mint óvatosan közlekedni.De hidd el, hogyha sokan megmozdult ott egy lámpáér, vagy rendőri jelenlétért vagy bármiért akkor történik is vmi.Sok sikert.
2008. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!