Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes, csp, egyszeri anyasági...

Porcukormókus kérdése:

Gyes, csp, egyszeri anyasági intézéséhez szükséges a baba adószáma is?

Figyelt kérdés
Csak mert még nem küldték ki, én viszont szeretném már elintézni ezeket. 4hete szültem.
2012. okt. 24. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, szükséges.
2012. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor fegyelmezetten várok.. :)
2012. okt. 24. 14:48
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
Adókártyát nem biztos hogy kiküldik valami problémájuk van,9 hónapos lesz a lányim,még mindig nincs adókártya.Adószámot ki lehet kérni személyesen,azt azonnal megcsinálják.Ha nem te mész akkor kellenek az irataid azaz személyi/lakcím ,babád anyakönyvi kivonatának másolata.Természetesen te papírjaidnak is a másolata .Biztonság kedvéért fénymásoltasd a TAJ kártyákat is:) Ha a férjed megy be akkor nem kell meghatalmazás ,de ha más akkor meghatalmazást kell írni két tanúst.Nálunk legalábbis így volt.
2012. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1 éves volt amikor megkaptuk az adókártyát, mellékesen nem is tudtam, hogy lesz neki...:-) így sehová se vittem és nem is kellett. A párom intézett el mindent, elvitte az én irataimat, meg ami a babának kellett (anyakönyvi kivonat, lakcím kártya, TAJ kártya volt csak). De adószám nem kellett az tuti!
2012. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is az igénylő adószáma kell, nem a babáé, de nem voltam/vagyok biztos benne.
2012. okt. 26. 07:17
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kérték a gyerekek adószámát, csak az enyémre volt szükség.

Gondoltam leírom, hátha valakinek segítek ezzel. :)

2012. nov. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!