Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megszerezni az...

Hogyan tudom megszerezni az anyasági segélyhez szükséges pecséteket ha nincs a tanácsadóba doki csak védőnő?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes még de tervezzük szóval bármikor lehetek.Előre érdekel ez az infó mert falun lakunk és csak védőnő van és állítólag ő pecsétjét nem fogadják el.Kezdjek el az elejétől kezdve magánúton menni dokihoz csak azért,hogy meglegyenek a pecsétek?Van előírás arra,hogy melyik nődoki pecsételheti le?Aki falun lakik az hogyan oldja meg és hol szerez beutalót a vizsgálatokhoz?
2012. jún. 23. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

miért ne fogadnák el?én ilyenről még nem is hallottam.nekem a védőnői pecséteket fogják nézni...egyébként 5 igazolás kell ha jól tudom,és min 5-ször úgyis elmész dokihoz ha úgy van ahogy mondod,de nagyon kétlem...

38hkm

2012. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Falura is járnak ki orvosok, hetente. De ha a ti falutokba mégsem, akkor szépen bemész az illetékes kórházba, és ott csináltatod a terhesgondozást. amúgy is, többször kell dokinak látnia, uh van kötelezően, afp vizsgálat, azt kivel csináltatnád meg? Gondolom, nem a védőnővel.
2012. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Terhesgondozásra orvoshoz kell járni. És az ő pecsétje számít. De igazából nem a kiskönyvet nézik, hanem szülés után a kórház ad egy papírt, amin igazolják hogy hány alkalommal jártál terhesgondozáson, és azt kell vinni az anyasági segély igényléséhez.


Falun lakom én is, megyeszékhelytől nem messze, nekem volt fogadott orvosom a megyei szülészeti klinikán. De akinek nem volt fogadott orvosa, az járt mindig ahhoz aki éppen be volt osztva a terhes ambulanciára. Ott vizsgálták meg, adtak beutalót vérvételre, ultrahangra, stb. Aki nem tudta megoldani egyedül a bejárást, azt kísérte a védőnő. Bár azt nem tudom hogy kötelessége-e, vagy önszorgalomból tette.

2012. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem fogadják el a védőnői pecsétet, 4 db orvosi pecsétre van szükség. De valahová csak fogsz járni terhesgondozásra, valahol csak megcsináltatod az ultrahangokat, vizsgálatokat, az a legközelebbi kórház is lehet, vagy magándoki is, lényeg, hogy doki legyen. A vizsgálatok alkalmával kapni fogsz pecsétet is.
2012. jún. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elfogadják a védőnői pecsétet, ugyanis a jogszabály nem azt írja elő, hogy 4 alkalommal megjelenj az ORVOSNÁL? Hanem azt, hogy TERHESGONDOZÁSON! És terhesgondozást végez a nőgyógyász, a háziorvos, ÉS a védőnői szolgálat!


Vagyis ha van 4 db pecsét a kiskönyvedben, akkor azt el KELL fogadják.

Plusz ha elmégy a 4 kötelező ultrahangra, akkor arról a kórház is KÖTELES igazolást kiállítani - vagyis bőven meglesz a szükséges alkalom.

2012. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahány hely,annyi szokás-ezek szerint,mert Nálunk is csak és kizárólag a nőgyógyász pecsétjét fogadják el!!! Miért is? Valószínű azért,mert a védőnő nem tudja ellenőrizni,hogy egészségesen fejlődik e a baba,aki csak védőnőhöz jár,az nem figyel eléggé oda a babájára- gondolom én!!


Ezt úgy szokás,Kedves Kérdező,hogy a legközelebbi városban van sztk,kórház,oda is járhatsz terhesgondozásra,a nőgyógyász tovább küld Uh-ra,vagy ha a rendelőjében van uh, akkor nem kell másik ajtónál várakoznod. De a legjobb,ha a falubeli anyukáktól kérdezed meg,hogy Ők hova jártak,hogy működik!


A nőgyógyászati szakrendelésekre nem kell beutaló,egyedül az Uh-ra kell,de azt a nőgyógyász fogja adni!


Mielőbbi pozitív tesztet és egészséges kisbabát!!



Üdv: 3 lányos

2012. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ez nem ahány ház annyi szokás, jogszabály rendezi, hogy mi számít terhesgondozásnak, és ki végzi.
2012. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tavaly nekem a védőnő mondta hogy nem elég az ő pecsétje, orvosé kell. Korábban én is úgy tudtam, hogy mindegy hogy orvosé vagy védőnő csak legyen pecsét.
2012. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet nyugodtan leontozgatni, de jogszabály írja elő, hogy orvosi pecsét kell.
2012. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gabka! Ne vedd Magadra,nem mindenki megfelelően tájékozott! -én fel pontoztalak! :-)

Ha nem lenne elég önmagában az,hogy felénk csak és kizárólag a nőgyógyász pecsétjét fogadják el,akkor "megsúgom" hogy amikor többedjére voltam kismama,akkor a vége felé a Védőnőm (akihez rendszeresen jártam!) aggódva nézte a kiskönyvet,mert félt,hogy nem lesz meg a 4 nőgyógyászati pecsét!


Aki nem hiszi ezt a pecsét dolgot,járjon utána,hívja fel a MÁK-ot,kérdezze meg e-mail-ben!

2012. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!