Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megszerezni az...

Hogyan tudom megszerezni az anyasági segélyhez szükséges pecséteket ha nincs a tanácsadóba doki csak védőnő?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes még de tervezzük szóval bármikor lehetek.Előre érdekel ez az infó mert falun lakunk és csak védőnő van és állítólag ő pecsétjét nem fogadják el.Kezdjek el az elejétől kezdve magánúton menni dokihoz csak azért,hogy meglegyenek a pecsétek?Van előírás arra,hogy melyik nődoki pecsételheti le?Aki falun lakik az hogyan oldja meg és hol szerez beutalót a vizsgálatokhoz?
2012. jún. 23. 23:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja,és valóban,a jogszabály szerint a védőnői pecsét is bele számítana,de valahogy mégsem!
2012. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Gabka, szerintem nem azért pontozgatnak téged, amit írtál, hanem azért, mert ki van írva a neved - tudod, hogy megy ez, fel se vedd:)


Amúgy nincs igazad, mert a törvény nem ír elő pecsétet, hanem terhesgondozáson való részvételt. A terhesgondozásról szóló jogszabály pedig leírja, hogy kik végzik a terhesgondozást: háziorvos, védőnői szolgálat, és nőgyógyász.


A MÁK elfogadja azt is, ha csak a védőnő pecsétel, a lényeg a 4 alkalommal megvalósult terhesgondozás.

2012. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt hívtam fel a MÁK-ot, ugyanis épp aktuális nálunk az egyszeri anyasági, ma egy hetes a legkisebb manóm. Először azt mondták, hogy nem is elég a kiskönyv, hozzak orvosi igazolást, hogy voltam 4-szer terhesgondozáson (előző két babómnál volt is ilyen igazolásom, de most elfelejtettem kérni és nem volt kedvem fölöslegesen visszamenni a dokihoz), majd azt mondta a hölgy, hogy rendben tulajdonképpen a kiskönyv is elfogadható, de csak akkor, ha jól látható és egyértelmű az orvosi pecsét.

Azért koptatom itt a számat - illetve bocsánat, a billentyűzetet - hogy emiatt senkinek ne kelljen fölösleges köröket futnia.

Egyébként köszi a jó szavakat, csajok, tudom, hogy vannak, akiknek szúrja a szemét a nevem, és akkor is lepontoznak, ha szó szerint azt írom, mint előttem a 100%-ra értékelt válaszadó. :-) Csak ez olyan gyerekes.

2012. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!