Férjem anyja megfenyegetett a gyámhatósággal, hogy működik ez?
Egy éves a kisfiúnk,anyóssal volt egy nézeteltérésünk.Én sms- ben írtam neki,hogy állítsa le magát és kíméljen meg minket,meg a férjemet,de olyat nem írtam,hogy nem jöhet hozzánk.Azzal fenyegetőzik,hogy megmutatja a sms-t a gyámhatóságnak.
A minap megbeszéltünk a férjemmel egy találkozót az anyjánál,el is fogadta,de a megbeszélt időpont előtt felhívott az anyós,hogy én miért nem adom oda az egy éves gyerekemet neki,úgy hogy én ne legyek
ott.Mellesleg azt mondta,hogy többet hozzánk nem jön.Tehát az ő döntése ez,nem az enyém.És engem akar feljelenteni.A másik,hogy többször volt rá példa,hogy a férjem részegen jött haza az anyjától.
Mit tehet ellenem?Mik a nagyszülői láthatási jogok?
Én úgy tudom,hogy 3 éves kor alatt nem vagyok köteles odaadnom senkinek,ha valaki látni akarja neki kell jönnie hozzám.
Ez igaz?Mit szoktak ítélni a nagyszülőknek,ha nyernek?Az én fiam még szopiik.Segítsetek,köszi!
Nos ha nem írtál semmi olyan az sms-ben akkor mutogathatja.
Az,hogy a férjed meg anyukától jön haza tökrészegen hát ez csak őket minősíti.
Fenyegetőzni meg mindenki tud csak éppen sok mindent meggyőzően kéne bizonyítani. Ez nem úgy megy, hogy be galoppírozok a gyámügyre és másnap már szó nélkül viszik a gyereket, ne röhögtessen már az anyuka. Ha sokat ugráltatja feleslegesen a hatóságokat és folyton félrevezeti őket hát még a végén őt fogják elővenni. Nem lehet csak úgy feljelentgetni ahhoz komoly ok és bizonyíték kell.
Ne hagyd magad beparáztatni a néninek nagy a szája, ha nálad rendben van a gyerek sőt mások is bizonyítják, nagyanyó akkorát fog koppanni, mint annak a rendje. És talán a férjeddel is beszélhetnél, hogy anyuka ne fenyegessen mert ezzel nem fogja megoldani a problémát ennek nem ez a módja. Még a végén visszafelé sül el a dolog, nem láthatja az unokát, elmarja a családját maga mellől, és még pofára is eshet zsarolás miatt. Ezt úgy megemlíteném neki. Tartsd meg az sms-eit és ha tudod vedd fel a beszélgetéseket is.
Nincs mitől félned. Nem úgy vannak a dolgok, ahogy az anyósod mondja.
Bár annyit tehet, hogy ha te nem engeded találkozni az unokával, hogy nagyszülői kapcsolattartást kér a gyámhivatalnál, de mivel még pici és szopik, így csak a te jelenlétedben találkozhatna adott időpontban a picivel. Ez általában havi 1-2 alkalom és alkalmanként 1-2 óra. Mindez függ a helyi gyámhivatal gyakorlatától is. Mifelénk ez így szokott leszabályozva lenni. Ha valami oknál fogva ez sem működne, akkor pedig ellenőrözött kapcsolattartásra szabályozzák le, ami annyit jelent, hogy pl. gyermekjóléti szolgálatnál történnének ezek a kapcsolattartások, de ezen is ott lehetnél, a kora miatt.
Tehát nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de azért az első lépés mindenképpen az legyen, hogy megpróbáltok közösen leülni: anyós, férjed, te.
Férjednek mi a véleménye? Az ő véleményét nem írtad le.
"A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."
Ez állítólag innen van: 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet
Én úgy tudom, ez 2-3 havonta x óra + később nyári szünetben talán 1 hetes,esetleg iskolás korban néhány napos szünidei (pl karácsony) lehet. Persze ez nem 100 %.
Szerintem kérj TANÁCSOT egy gyermekvédelmistől.
1 éves korban a gyerek otthon és a gyermekvédelmisek jelentlétében (náluk egy külön kialakított helyiségben) látogatható. VELED vagy apukával együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!