Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2 hónapja vagyok a munkahel...

Ha 2 hónapja vagyok a munkahelyemen és 4 hónapos terhes vagyok, elmehetek táppénzre? Ugyanúgy megkapnám a fizum 70%át? És utána a GYEDemet mi alapján állapítják meg?

Figyelt kérdés

Az a 2 hónap bejelentett után?Vagy a GYEDes időszak is beleszámít?És ott a 70%ot számolják?Vagy a rendes fizumat veszik alapul a 180 nap bejelentettnél?


Szülés előttig pont megvan a 180 napom, ami a gyedhez kell(ha beleszámít a táppénz is)

Hogy van ez?Kérlek segítsetek!!!!Köszike:)


2008. máj. 20. 16:12
 1/5 anonim válasza:

Ha az orvos indoklt esetben kíír táppénzre, pl. veszélyeztetett terhes vagy, akkor elmehetsz táppénzre. A GYED-nél figyelembe veszik az előző évi átlagkeresetet is! A fizetésed, a kereset 70 %-a, 2 évig jár.A GYET államilag meghatározott fix összeg, megalázóan kevés! Nagyon vigyázz viszont, mert ha a szedződésed a munkáltató felbontja, akkor ez az időszak nem számít be a nyugdíjba! Sajnos ebbe a csapdába sokan esnek áldozatul, pedig ez , hogy alkalmazásban állsz a GYES alatt a munkáltatónak nem kerül semmibe!

Mindenesetre ügyes legyél, jó egészséget neked és a picinek is !

Minden jót!, szép napot

Micyke

2008. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont igy vagyok mint te 2 hónapja vagyok bejelentve és jövö hónaptól megyek táppénzre.Szülés előtt kell meglenni a 180napnak és ebbe bele számít a táppénz is.A dokid ki kell hogy írjon ha nem birod már a munkát.A munkáltatód nem rughat a kismamákat támogatja ez ügyben a törvény.Unokatesóm könyvelő én is tőle tudom ezeket. Jó baba várást!Szia 19 hetes kismama
2008. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt előtte másik munkahelyed?

Táppénzt csak akkor kapsz, ha az elmúlt 2évben van 180 nap folyamatos jövedelmed. És csak akkor a fizud 70%-a ha az elmúlt 2évben folyamatosan biztosított voltál, ha nem mert mondjuk kimaratt 1hónap akkor csak a fizud 60%-át kapod sajnos. Mint én. Hát nálunk sajnos nem támogatják a fiatal anyákat, mert ha valaki egy évvel egyetem után vagy bármilyen iskola után gyereket vállal az már nem kap annyi támogatást mert nem dolgozott még életében 180 napot.

Sajnos ez van. Ettől függetlenül boldog babavárást.


Ezt olvasd át figyelmesen

[link]

2008. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja a gyednél meg úgy van ha a szülés előtti évben van 180napod akkor azt veszik alaul ha nincs akkor a szülés előtti 180 napot. Én azt tanácsolom, hogy ha nincs meg 2007-ben a 180 nap akkor próbálj addig dolgozni amíg tudsz, beszéld meg a őnököddel ha már nem birod, hogy szeretnél kevesebbet menni, de nem szeretnéd ha kijelentene, és ha már egyáltalán nem birod akkor menj csak táppnzre.

Előző válaszoló

2008. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak javítok, mert én is azt hittem, hogy táppénzre a brutto fizum 70%-át kapom d NEM! levonják belőle az Szja-t ami kb -18%.Én a 135.000.ft ra kapok netto 70-et.Komoly pénzek mi?
2008. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!