Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 2 gyerekkel vagytok...

Akik 2 gyerekkel vagytok otthon, mert a nagyobbat nem vették fel oviba, hogyan telik a napotok? Nekem nagyon nehéz.

Figyelt kérdés
Azért, mert a naggyal nem tudok érdemben foglalkozni, mert a kicsit semmi nem köti le, és rohanhatok is utána. Persze a kicsivel sem törődök rendesen, mert mindig azon agyalok, hogy miként fejleszthetném ilyen káoszban a nagyot. Nektek milyen egy nap? Mennyit tudtok a gyerekekkel foglalkozni úgy, hogy az hasznos legyen?
2012. okt. 16. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem rágom magam ezen, hogy nem fejlesztem a gyereket. Úgy állok hozzá, hogy nekem nem az a feladatom, hogy iskola előtt megtanítsam olvasni (nem téged akarlak bántani, csak kicsit sarkítom a dolgot) hanem hogy a hétköznapi dolgokat megtanulja. Mosogatás vagy pelenkacsere közben is lehet mondókázni, és egy ekkora gyereknek még olyan óriási igényei nincsenek.Nekik az is fejlesztés,ha anyával teregetnek, levelet gyűjtenek az udvaron, vagy bevásárolnak. Én mindig kérem a kisfiamat, hogy segítsen mondjuk a zsemlét beledobálni a zacskóba és közben számoljuk hangosan, vagy hozhat magának egyedül egy túrórudit, meg ilyenek. A nagyom 2,5, a kicsi 10 hónapos.

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mit nem adsz meg neki (de biztos vagyok hogy minden szükségest fejlesztesz a gyerekedben) hanem azt nézd, mennyi mindent csináltok meg tanultok egy nap együtt!

2012. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi de kicsit bolond vagy míg azon agyalsz hogy miként hogy fejleszd a gyereket addig simán mondókázhatnál mesélhetnél neki... stb.

Nálunk 21 hónap van a gyerekek között tudom miről beszélek!!

2012. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondókázni? :) Szinte már többet tud, mint én. Nem elégíti már ki. Nagyon okos, fejlődni akaró gyerek. Leginkább "kézműveskedni" szeret(ne),(Vágás, faragás, festés, ragasztás) ha a kicsi nem rombolna mindent szét....és ugye azért még az olló, ragasztó szülői felügyelet nélkül nem megy, meghát akkor fejlődik, ha tanítom neki ezeket a dolgokat. Egy időben alszanak egyszerre ilyenkor, úgyhogy az kizárt, hogy mikor az egyik alszik, akkor foglalkozzak a másikkal...A kicsi szintén nagyon okos. Ő is igényli a foglalkozást. Könyvből új szavakat tanulni, firkálgatni, gyurmázni, de neki még egyedül nem megy.
2012. okt. 18. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Akár én is irhattam volna a fentieket. Nekem a nagy 3 éves, a kicsi 10 hónapos. Szinte soha nem tudok leülni a naggyal gyurmázni, ragasztani. Pedig már mindent kipróbáltam. A kicsinek bébihintát szereltünk az ajtóra, de őt csak az érdekli, mit csinál a nagy. Mindent szétrombol és a szájába vesz. Segitségem nincs. Én próbálok ezen nem aggódni, mert akkor legalább nem vagyok feszült. Sokszor tornázunk, táncolunk zenére, azt mindketten szeretik. A naggyal rajztáblára rajzolunk, egyedül ez kivitelezhető. Esetleg még a szines ceruza. Odakinn séta közben beszélgetünk, számok, szinek minden ami érdekelheti. Az oviban kb 20- 25 gyerekre jut egy óvónő, az sem foglalkozik többet a gyerekekkel. Én ezzel nyugtatom magam.

Engem jobban aggaszt, hogy nincs gyerekek között eleget. Sokszor megyünk játszótérre, de ott már nem igazán az ő korosztálya van, illetve nekem a kicsi csak úgy van el a játszón, ha fogom a karomban.

2012. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek kedves kérdező! Nekem van egy 3,5 és egy 1,5 éves gyermekem, és ugyanezt tudom elmondani, amit Te, illetve az előttem válaszoló írt. Bizony sokszor érzem úgy, hogy egyik gyerkőccel sem tudok eleget foglalkozni. Én nem a fejlesztés szót használnám, hanem a gyerek életkorának megfelelő elfoglaltságot. Nagyon nehéz úgy ragasztani, festeni, gyurmázni, hogy a kicsi folyton ott van, és belekóstol, belemászik mindenbe. Talán próbáld meg - tudom, hogy nehéz -, hogy kijelölsz délben és délután fél-fél órát, amikor csak az egyik gyerekkel foglalkozol. Amíg a naggyal gyurmázol, ültesd a kicsit az etetőszékbe, húzd oda magatok mellé, és adj neki valamit, amivel eljátszhat. Olvasni úgy szoktam, hogy miközben olvasok, a kicsi is ott van, nézegeti a képeket a mesekönyvben, én meg kérdezem, "hol van a vonat?", "hol van az elefánt", és ha megmutatja, megszakítva a mesét megtapsoljuk, sőt még puszit is szokott kapni a bátyustól. Esetleg fektesd le fél órával később a nagyobbat, az alatt is tudsz valamit jásztani vele. Tudom, hogy így meg azt érzed, hogy addig kirekeszted a másikat, de nem nagyon tudsz mást csinálni. A nap többi részében pedig mehet a közös játék.
2012. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!