Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik még olyan, hogy a...

Létezik még olyan, hogy a munkaügyi k. pont beiskoláz kismamákat vagy gyeses anyukákat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom régebben volt ilyen,hogy gyesen lévő anyukáknak valamilyen továbbképzési lehetőséget nyújtott. PL angol nyelv.

Létezik még ilyen manapság? Van valami lehetőségem tanulni amit támogatnak?


2012. okt. 3. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak tanfolyamok a munkaügyi által, ami ingyenes is lenne, de gyed és gyes mellett nem lehet csinálni. Nekem éppen tegnap mondták, hogy nem lehet gyes mellett heti 20 órát meghaladó képzésben részt venni. Csak akkor lehet jelentkezni, ha visszamondod a gyest.
2012. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni . Én felhívtam a munkaügyi központot elmondtam hogy állást keresek és nagyon készségesek voltak ímél címre kaptam jópár ajánlatot.

képzési lehetőség is lehet hogy van aki azt szeretne de telefonon v. személyesen is fordulhatsz hozzájuk.


OKJ.-s képzésre gondolsz?? nyelvtanfolyam már sztem nincs.

2012. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nyelv már nincs? És gyes mellett nem lehet? Akkor hogy lehet kismamákat oktatni??? Akkor felhívom sztem őket.

Vagy írok nekik. Akár okj-s ra is gondolnék..

2012. okt. 3. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:

"Támogatható a képzése annak az ügyfélnek, aki GYES-en van, ha a képzés időtartama hetente nem haladja meg a húsz órát, az igénylő kereső tevékenységet nem folytat, és a képzés a gyermek egy éves korának betöltését követően kezdődik meg. Kérelmet a lakóhelye szerint illetékes munkaügyi kirendeltségen kell benyújtani."


"A munkaügyi központokban a tartósan álláskeresők képzésének finanszírozásáról egyénileg döntenek. A szociális körülményeket, élethelyzetet figyelembe véve van lehetőség olyan határozat meghozatalára, hogy Ön mégis térítésmentesen vegyen részt egy szakképzésen."

2012. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam bent érdeklődni, iskolarendszerben, napi 8-15-ig lennének a tanfolyamok. Hova rakjam addig a gyerekeket??? A nagyobbik kezdi az ovit, az oké, de a kicsit? Bölcsibe nem veszik fel, ha nincs munkám...
2012. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!