Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki férjhez ment, a...

Volt aki férjhez ment, a banknál bejelentette, de az Államkincstárhoz és az Oephez még nem és emiatt csúszott a gyede?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a banknál bejelentettem a névváltozást, de sem az Államkincstárnál még nem, sem az OEPnél.

Levélbe kell. Most hó vége van. Szerintetek a családit és a gyedet így tudják majd a számlámra utalni most hó elején?

Évek óta kapom tőlük a juttatásokat, de a házasság most történt. "csak" a nevem elé került a férjem neve, számlaszám nem változott.


2012. szept. 27. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog csúszni semmi
2012. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, Államkincstár válaszolt, annyit, hogy emailben nem fogadják el a változásbejelentést, csak levélben.

Arra nem válaszoltak, hogy az utalással mi lesz.

Csak ezért aggódom.

Miért nem tudnak rendesen válaszolni? Dühít.

Feladom a levelet, de az is 1-2 hét, mire átfut rajtuk.

2012. szept. 27. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem jelentettem sehova semmit. Pont az átfutási idő miatt :) Így megvártam amíg lejárt a gyed és utána intéztem a név ügyeket az oep és bank esetében. Kincstárnál már nem kellett, nem igényeltem a gyest.
2012. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem fogadták el az e-mailt ezért olyan mintha nem is tudnák tehát ugyanúgy megkapod a gyed-et és stb...
2012. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De a bank átírta a nevemet, így ha hétfőn utalnak, akkor nem fog egyezni a név és a számlaszám.

Lehet, hogy automatikus az utalás és automatikusan visszadobja.

Erre lettem volna kíváncsi, hogy a rendszerük mi alapján dolgozik.


Én remélhetően més sokáig kapok gyedet és a családit is ugye, mert a gyerek 18 éves koráig jár.


Kormányhivatal küldte az Okmányirodába az új személyimet, gondoltam, hogy ezek a rendszerek automatikusan összefutnak, de nem. Nem is értem, hogy miért nem.

Anyakönyvi hivatal lejelenti és minden állami szervnek tudnia kellene-én -így képzeltem. De ezek szerint nem így működik.

2012. szept. 27. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is nemrég mentem férjhez, és felvettem a férjem nevét.

Amint megkaptam az új személyimet azonnal írtam levelet a MÁK-nak és a banknak. nem tudom mire dolgozták fel, de semmi juttatás nem késett. Az OEP-hez személyesen kell bemenni, kitölteni egy igénylőlapot, és ott helyben megcsinálják az új TAJ kártyát. De ezt postán is intézheted, akkor postán küldik Ők is a kártyát. Nekem azt mondta a hölgy, hogy igazából ezt nem létszükséglet elintézni, de jó ha a z asszonynév szerepel a taj kártyán.

2012. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagybanknál vagy, a számládra fog érkezni a pénz, ne izgulj. OTP, K&H rendszere tuti nem vizsgál név és számlaszám egyezőséget, szerintem a többi nagybank sem.

29+3 hkm, bankból vagyok táppénzen

2012. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én kedden vettem át az új személyit és buzgóságomban hazafelé bementem a bankhoz is.

Aztán eszembe jutott, hogy most hó vége van és lehet, hogy elhamarkodtam a bankot.

Mindegy, kedden kiderül, hogy a MÁK utal -e.

OEP-hez pedig majd a párom megy be meghatalmazással jövőhéten.

2012. szept. 27. 21:26
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves bankos!köszönöm!!!!!

Csak azért érdekes, mert ha home bankingon utalok, akkor nagyon precízen kell a nevet kitölteni, volt hogy ezért visszadobta, mert nem ismerte fel a rendszer pont a nevet.


Otp-nél van vezetve a folyószámlám.

2012. szept. 27. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a banknál baj lenne, hogy nem egyezik a név.

Én pl. a párom bankszámlájára kapom a béremet (Kincstártól) és a családi pótlékot, de előtte a GYED-et is oda kaptam. A számlán nem társtulajdonosként vagyok, csak van hozzáférésem.

2012. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!