Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen korai még a gyerevál...

22 évesen korai még a gyerevállalás?

Figyelt kérdés

gyermeket szeretnén a párommal. 22 éves vagyok, csodás párkapcsolatban és ugy érezzük gyermeket szeretnénk! Van egy 2 szobás lakásunk, kocsink, páromnak munkája és ha minden jol megy nekem is lesz.

fogtechnikusi sulit terveztem szeptembertől de egyre erősebb bennem az érzés a gyerek után..nem tudom mit tegyek. és persze a szüleim is elég konzervativak, nem biztos hogy jol fogadnák!:(


2008. máj. 17. 17:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Bocsi 22 leszek
2008. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem korai, hidd el:) Én 23 vagyok, és üresnek érezném magam, ha nem dobogna a kisbabám szíve bennem. Ha mindenetek megvan, ami a babához kell, miért lenne korai(lakás, autó...)? Aki szerint nem kéne, az mit szól azokhoz az esetekhez, amikor 40 éves nő albérletbe szül? Most melyik a jobb?

Aki korainak tartja ezt az életkort, azt ki kell ábrándítsam: mindig lesz valami, amiről le kell mondanod a baba miatt, ez életkortól független. És ha lehet választani, én 42 évesen már boldogan, de még energikusan és fiatalon ölelem át az érettségiző gyermekem, mintsem 60 évesen még azon drukkolok, hogy egyáltalán megérjem azt:D

Ne akarj a saját gyereked nagyanyja lenni, mint manapság a legtöbb nő - sajnos. Én megértem őket is persze, mert ha nem találta meg valaki a megfelelő párt meg semmi anyagi stabilitás, akkor tényleg ne vállaljon babócát. De bennük már ott ketyeg a biológiai óra, ami szerintem akár meg is keserítheti a babavárás örömét. Ráadásul ilyenkor a termékenység is egyre csökken - a férfiaké és a nőké is. Sógornőm 32 évesen szült, előtte 2 évig nem jött össze a baba és tiszta depis volt szegény... Már abba is belegondolt, hogy lehet, hogy soha nem jön el hozzájuk a gólya. Nekünk első próbálkozásra összejött:) És hihetetlenül boldog vagyok, hogy nem kell kétségek között átélnem éveket...

2008. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Korai az, aki 16 évesen vállalja miközben még el se végezte a 8 általánost vagy olyan infantilis a viselkedése mint egy hatévesnek.
2008. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet már simán. Mondjuk az tényleg jó lenne, ha még dolgoznál egy kicsit, hogy kapj majd GYED-et, akkor már tényleg minden adott. Én 20 évesen szültem és a terhességem alatt hagyott el a férjem. Nagy kakiban lettem volna, ha még GYED-et se kapok. Igaz, így is abban vagyok, de kimászom belőle. A sulit viszont gyerek mellett csinálni sem ördöngősség. Én is csinálom. Ezt a tanévet még levelezőn, a következőt viszont már nappalin, mert akkor lesz két éves a fiam, és így is úgy is menne bölcsibe, ha nem egyetemre járnék, akkor mennék vissza dolgozni. De hála a jó égnek, (még) vannak juttatások, így meg tudunk majd élni (na meg hála a szüleimnek, hogy valamennyivel - nem olyan borzasztóan sokkal - támogatnak, mert az a havi húszezer is sokat számít). Szerintem nyugodtan vállaljatok gyereket, csak ezt a GYED-dolgot még gondold át. A suli miatt ne aggódj, más is meg tudja csinálni a pici mellett, ha nekem sikerül így tanulni, akkor neked is fog.
2008. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 21éves vagyok és 6hónapos kismama!

Nemvárt terhesség volt, de életünk legjobb döntését hoztuk meg a párommal. Bár ő már 30 nem rég óta vagyunk 1ütt, nem sokat gondolkoztunk a dolgon, megtartottuk. Támogat minket a család amennyire tud. Nekünk még nincs lakásunk, se kocsink, de a baba miatt pár éven belül lesz!

Szerintem ne várjatok egy percet sem! Én babástul fogok egyetemre járni, és nem bánom, nehéz lesz, de legalább boldogok vagyunk! Nagyon! HAJRÁ!!!!

2008. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok, még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy sokkal kevesebb az esélyed ilyen fiatalon a komplikációkra, és különféle betegésgekre.

És ha meghízol és terhesség után lefogysz, még sokkal rugalmassabb a bőröd és nem leszel ráncos. Szerintem még ez is jó benne, bár nem a legfontosabb!:P

2008. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nemkorai. én 19 vagyok a férjem 22. nekünk is van házunk kocsink.és itt az ideje a bbára. ha tényleg komolyan gondoljátok akkor rajta. nincs eről mit gondolkodni. mi már házasok vagyunk 1 éve. és most jött el hogy családot akarunk alapitani
2008. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a babavállalás előtt elmennék dolgozni, hogy meglegyen a 180 nap biztosított időszakod, hidd el amit az állam ad pénzt az is kevés, pláne nélküle.Nem tudhatod, hogy mi lessz 1 év múlva anyagilag veletek.Ha teheted valahogy intézd el, hogy meg legyen a 160e ft bruttód, mert nekem a 135. 3 ft-os bruttóra csak 70 e a táppénz, a tgyás 90lesz fél évig aztéán megint 70 e 1.5 évig utána meg egy év 28e ft.Szerintem semmi pénzek ezek.:o(
2008. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nagyon sok választ kaptál.

Véleményem: vágjatok bele, mire összejön a baba kb 4-5-6 hónap, + 9 hónap, és már 24 éves leszel kb. :-)

A lényeg! Szerintem nincs optimális helyzet babához.

Mi a párommal albérletben élünk. Lassan építkezni kezdünk, mindent megvettünk már ami egy háztartáshoz kell.

Nincs saját lakásunk, se szuper autónk. Állásom van nekem is, a páromnak is.

A babát imádjuk, neki mindegy, hogy egy 50 nm2-es vagy 120 nm2-es lakásba születik meg.

Nagyon sajnálom azokat, akik úgy gondolják, hogy mindennek meg kell lenni, mire jön a baba. Szerintem csak a legszükségesebbnek. Én nagyon boldog vagyok így is!!! Aki meg arra vár, hogy minden meglegyen, hát tegye. Nagyon sok boldog percet elfecsérel, amíg bent túlórázik a munkahelyén "A minden meg kell hogy legyen" életfelfogásáért.

Nekünk van ví, villany, gáz....és sok sok szeretet. Úgy érzem "mindenem megvan".

VÁGJATOK BELE!!

Minden megy majd a maga medrében, nem kell rágörcsölni.

Sok sikert.

12 hetes kismama.

2008. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én 21 éves vagyok és most 3 hónapos a kisfiam, mellette pedig most érettségizem. Elég kemény, de nem bántam meg. Az én szüleim is konzervatívak, csak annyit kértek, hogy házasodjunk össze a párommal.
2008. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!