Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kisebbik gyerek után...

Ha a kisebbik gyerek után tgyás-t, majd gyedet kapok, igényelhet-e a férjem ezzel egyidőben a nagyobbik után gyest?

Figyelt kérdés
Sok játszótéri mama csinálja így, de sztem nem szabályos...
2008. máj. 16. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ilyenről még nem hallottam,hogy ezt valaki el tudta volna intézni.De,ha mégis,az csalásnak minősül,és csak idő kérdése mikor derül ki.Aztán a visszafizetés a büntetésekkel együtt,meg amit ez maga után von,hát szerintem jobb ha megkíméled magatokat ettől.Mi lenne itt,ha minden gyerek után lehetne igényelni egy családban?Képzelheted hová jutnánk,a hogy is fogalmazzak szépen,nos azokra a családokra gondolok,akik még hírből sem ismerik a munkát,de be mernek vállalni egy csomó gyereket a semmire,segélyekért tartják a markukat,abból élnek,és tartják el a gyerekeiket,amiért más dolgozik.

Így is eleget fizetnek nekik,habár véleményem szerint egy ft-ot sem kéne annak,akinek nem volt munkaviszonya.


Szerintem ne próbáld magatokat bajba keverni,üdv

2008. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A férjed miért akarna gyesre menni,ha te otthon leszel a gyerekekkel???Miért nem dolgozni akar???
2008. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Te, ez milyen jó ötlet, utánanézek!

Megsúgom, hogy gyes mellett lehet teljes munkaidőben munkát vállalni, tehát nem változik valójában semmi, viszont huszonegynehányezer forinttal több lesz az otthoni kasszában. Szomorú, hogy ezt te kedves kommentező sajnálod, mert hidd el, piszok nehéz 2 gyereket nevelni gyedből, ami a fizud 70%-a és magadon kívül két picit is el kell látnod belőle.

2008. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Ja,tudom milyen nehéz,én a harmadikat várom de ne legyetek már ostobák!!!!

Nem olvassátok el a nyomtatványokat mikor igényeltek valamit???Szerintem olvassátok el,hogy mielőtt igényeltek valamit,mit kell bejelenteni,ill miről kell lemondani.

Ha nem ennek megfelelően jártok el,az csalás,törvénysértés,amiért felelősségre vonnak.

Gondoljátok,ha erre lehetőség lenne,akkor nem használnák ki ezt az emberek??De nincsen sajnos,legalábbis törvényesen nincs,hát ez van.


Üdv

2008. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Természetesen nem lehet, ez csalás. Persze hogy mindenkinek jól jönne a plusz pénz, de akkor sem lehet. Én meg azt sajnálom, hogy ezt mégis sokan megteszik. Lehet, ha nem húznának le ennyi pénzt csalással az emberek, akkor több jutna a tényleg válságban élő családoknak. Nem azokat sajnálom, akik hírből sem ismerik a munkát és a segélyért szaporodnak (na ők tényleg csak szaporodnak), hanem azokat, akik mindketten dolgoznak, és a gyerek már pár hónaposan megy a bölcsibe, mert különben éhenhalnának. Csak sajnos az állam is ott lop ahol tud, hát ilyen példa van az emberek előtt. De ez akkor is csalás és szerintem etikátlan is.
2008. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, néhány észrevétel:


-a munkahelyemen /egyetem/ dolgozó TB-ügyintéző is úgy tudja, hogy lehet egyszerre 2 ellátást igényelni

-a MÁK-nál elhajtottak minket, de jogszabályi hivatkozást ők sem tudtak mondani

-két anyukáról is tudok, aki kérvényét ugyenez a MÁK befogadta, a gyest apukának folyósítani kezdték úgy, hogy a kérvényen becsületesen megjelölték, hogy anyuka is kap ellátást a kicsi után

-az nem válasz, hogy akkor tudnánk róla, mert pont ezért kérdeztem: hátha tudtok róla?!


Ja, és köszi, a férjem dolgozik :-).

2008. máj. 17. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az az etikátlan, hogy havi kb. 10.000.- Ftból kell eltartanod egy még egy gyereket...
2008. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!