Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ritka az újszülöttek...

Miért ritka az újszülöttek között a Tímea név?

Figyelt kérdés
Igazi magyar nevünk, szép a hangzása - a ma divatos bármelyik névvel felveszi a versenyt, szép a jelentése, szép az eredete, sokféleképpen becézhető, kislánynak aranyos, felnőtt nőként elegánsan viselhető. Tapasztalat, hogy az emberek többségének tetszik ez a név. Mégis olyan ritka, hogy a gyermeküknek adnák. Szerintetek miért van ez így?
2012. szept. 18. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, nekem pl. egyáltalán nem tetszik.
2012. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki nem állhatom ezt a nevet!!! Ronda... Még a kutyámnak sem adnám, nem hogy a gyerekemnek. Ez azért van, mert ismerek egy ilyen nevű hölgyeményt, aki miatt milliós tartozásaink vannak... Szóval nekem innen az utálat.
2012. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nagyon tetszik. Mint ahogy a Tünde, Krisztina és Judit név is. Csak pozitiv ismerőseim vannak ilyen névvel. Valahogy mégse tudtam ezt adni a lányomnak, talán épp ezért mert nekem ezek olyan felnőtt nő nevek:)) Nem tudok elképzelni egy 1-2-3-5-10 éves Tündit, Krisztit, Timit. Nem tudom miért:))) Így olyan nevet választottunk ami szintén magyar de egyetlen embert se ismerünk ezzel a névvel.
2012. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, mind a mai napig. Mikor babát vártunk, ez volt a lánynevek között a favorit. Fiunk lett, és neki hülyén állt volna ez a név :-) Viszont, ha lesz második gyerek, és lány lesz, nagy eséllyel lesz Tímea. Kicsinek Timi, nagynak Tímea, szerintem minden életkorban viselhető. Szép név. Jókai alkotta egy görög névből, mikor az Aranyembert írta.
2012. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ezt értem, de lehetne Alexandra is ez a hölgyemény. akkor most őt utálnád. ezért rossz, hogy az emberek asszociálnak nevekről. nekem sincs kifejezettem szívet melengető ilyen nevű ismerősöm, mégis tetszik ez a név. szóval most a névre volnék kíváncsi, nem a gyakorlatban viselőiről. de köszi a választ
2012. szept. 18. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom Timi:) a kórházba 3 nap alatt mi voltunk az egyetlenek:) az oviban sincs ilyen nevű csoporttársa:)
2012. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Józsi, Sanyi nevet sem adnak mostanában a gyerekeknek.

Egyszerűen nem "divat" most.

2012. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

hát igen érdekes, aki azt írta, hogy csúnya név. Valóban léteznek úgymond csúnya nevek, na de a Tímea.....


amúgy megnéztem és tényleg, az elmúlt két évben a leggyakrabban adott keresztnevek közül a 46. helyen van kb. Előtte a 30. helyen volt. Tehát adják, csak nem olyan nagy mértékben.

2012. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

környezetemben többeknek tetszik ez a név és van is ilyen rokonunk is. Nagyon szép név.

ismerőseim körében beszéltük, hogy mi úgy adunk nevet a babánknak, hogy azt felnőtt korban is lehessen viselni.

Ne csak aranyos gyerekként legyen cuki neve, hanem, ne legyen kínos vagy ciki felnőtt korban.

2012. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Én adtam volna a lányaimnak ezt a nevet, csak t-vel végződik a családnevünk, így nem illik hozzá a Tímea. Gyönyörű név.
2012. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!