Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltató köteles a kismamá...

A munkáltató köteles a kismamát értesíteni arról, hogy a cégnél vezető váltás volt?

Figyelt kérdés

Konkrétan az én közvetlen főnökömet elküldték a cégtől és azt mondta a nagyfőnök (tulaj), hogy még egy embert megpróbálnak, de ha ő sem jön be, akkor megszűnik a cég.

Jelenleg gyed-en vagyok. Szeretnénk még egy babát, de nem merem ez miatt bevállalni, mert ugye, ha megszűnik a cég még a baba születése előtt, akkor csak gyes-t kapok.

Jelenleg nem is szólta, hogy így áll a cég ezt csak hátulról hallottam.

Kellett volna szólniuk a vezető váltásról és a jövőbeli "tervekről"?


2012. szept. 16. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem. A vezetés hatáskörébe tartozó döntéseket, és a vállalat vezetésének kérdéseit nem kell megvitatni a munkavállalóval.

Ha megszűnik a cég arról értesítenek majd, mert arról kötelesek.

2012. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem mert téged ez nem érint ez a vezetőség dolga

ha megszűnik a cég mielőtt lejár a gyeded akkor passzív gyedet (összegbe ugyan annyi) kapsz majd és utána gyes


a gyed meg a szülés előtti 2év átlag keresete

szal h mondjuk megszűnik szept és te nov szülsz akkor akkor 2 hónap híján meglesz a 2 év és kaphatsz gyedet tgyást

max annyi h kevesebb ideig kapod a gyedet nem két évig hanem pl 20 hónapig és utána gyes

2012. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A második válasz abszolút téves, erre ne alapozz.


" a gyed meg a szülés előtti 2év átlag keresete" nem, a gyed az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem 70%-a.


"szal h mondjuk megszűnik szept és te nov szülsz akkor akkor 2 hónap híján meglesz a 2 év és kaphatsz gyedet tgyást"

Abszolút nem. Ha megszűnik szeptemberben és novemberben szülsz, akkor alapesetben a tgyás jár majd, a gyed azonban nem. (vannak lehetőségek arra, hogy a gyed is járjon, de most alapesetről beszélek)

Amúgy sem 2 év kell a gyedhez, tgyáshoz, hanem 2 éven belül 365 nap.


"max annyi h kevesebb ideig kapod a gyedet nem két évig hanem pl 20 hónapig és utána gyes"

Nincs egyetlen ember sem, aki 20 napig kapna gyedet. Ugyanis a gyed csak a tgyás, vagy az annak megfelelő idő lejártával kezdődhet, vagyis általában nagyjából másfél évig kaphat az ember gyedet (plusz mínusz pár hét).

2012. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem koteles.
2012. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az időm meglenne a második babánál is a gyed-hez, de ha vége a cégnek, akkor mindegy is. Mondták, hogy lehet sakkozni, de ez nem az én asztalom. Ha mégis így alakulnának a dolgok, akkor talán lesz valaki aki segít a sakkozásban. :)

A második válaszoló írása nekem is sántít. Azért köszi!

2012. szept. 16. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:

hmm akkor magyarázd már el h én miért nem kaptam 2 évig a gyedet ?

a 2 év alatt összesen volt 580 napom és csak 20 hónapos koráig kaptam meg a gyedet

és a szülés előtt 2 hónappal szűnt meg a cég ahol dolgoztam november elején én meg jan elején szültem

és az előtte való két év munkaviszonyának átlagának 70% kaptam szal kevesebbet mint ha az utcsó év alapján számolták volna akkor majd 10000.- több lett volna a gyedem


akkor nálam ki tévedett?


a 70% okés azt elfelejtetem leírni gondoltam ezt tudja mivel most is gyedet kap

2012. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálad ki tévedett, mivel nem ismerem a körülményeidet.

Nem is célom téged meggyőzni, de ha minden úgy volt, ahogy leírtál, akkor óriási mázlid van, hogy valaki tévedett.


Menjünk sorban:

1. "hmm akkor magyarázd már el h én miért nem kaptam 2 évig a gyedet"

Azért mert egyetlen ember sem kaphatja két évig - ahogy már leírtam, a gyed a kicsi 168 napos (vagy 140 napos) korában kezdődhet, és max. 2 éves koráig tarthat, így SENKI nem kap 2 évig. Aki a maximális ideig jogosult gyedre, az tgyást kap a kicsi 168 napos koráig, utána kapja a gyedet a hátralévő 562 napig (plusz mínusz pár hét). NEM 2évig.


2. "a 2 év alatt összesen volt 580 napom és csak 20 hónapos koráig kaptam meg a gyedet"

Lehet mégsem volt annyi napod, mert ennyivel ki kellett volna tartson 2 éves koráig.


"és a szülés előtt 2 hónappal szűnt meg a cég ahol dolgoztam november elején én meg jan elején szültem"


A munkaviszony megszűnése után elmentél álláskeresési támogatásra? Mert másként el sem tudom képzelni, hogyan járhatott neked a tgyás, majd a gyed, hiszen nem voltál biztosított, ami alap az ellátásokra való jogosultságnál.


"és az előtte való két év munkaviszonyának átlagának 70% kaptam szal kevesebbet mint ha az utcsó év alapján számolták volna akkor majd 10000.- több lett volna a gyedem"


Biztosan nem 2 év átlagából számoltak, efelől egészen nyugodt lehetsz. Ugyanis JOGSZABÁLY írja elő, hogyan kell számolni az ellátások alapját, biztos lehetsz benne, hogy minden embernek az alapján számolnak, neked is. Viszont ha tényleg 2 hónappal azután szültél, hogy megszűnt a munkaviszonyod, akkor biztosan nem a jövedelmed alapján számoltak, ugyanis ha álláskeresési támogatás alatt szülsz, akkor annak az alapját veszik az ellátások alapjának meghatározásakor.

Plusz ha 30 napnál hosszabb megszakítás volt a biztosítotti jogviszonyodban, akkor a megszakítás előtti jövedelmedet nem is lehet figyelembe venni.


A jogszabályok megtalálhatóak a neten. A te esetedre meg akkor lehetne mondani valamit, ha MINDEN adatot ismernék.


Végszóként egyetlen gondolat: csak azért, mert ismered a saját esetedet még nem értesz hozzá, így segíteni sem tudsz. Ha butaságokat írsz le, azzal senkinek nem segítesz. Nem mellesleg az is nyilvánvaló, hogy a saját esetedet sem ismered valami kiválóan, hiszen alapvető hiányosságok vannak az adatokban, amiket leírtál.

2012. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tudom h nem két évig hanem a gyerek két éves koráig kellet volna kapnom elvileg

de mikor 20 hónapos volt akkor járt le (

bocsi kicsit félreírtam nya)

biztos volt annyi napom megvan a papír h mikor léptem be mikortól él a szerződés és azt is tudom mikor zárt be a cég ahol dolgoztam ott voltam mikor mondták h nov 1 vége


nem mentem el mert betegácsiban voltam akkor október elejétől


az utolsó évben bruttó 130 000.- volt a fizum

előtte való évben 110 000.-

82-84 körül kaptam gyedet anno


a jogszabályokat mind olvastam ezért sem értem h akkor most mi van


ha kell még adat szólj mert nem igazán szeretném visszafizetni ha hibáztak

2012. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti. :)


Akkor amennyiben én vállalnék második babát és a születése előtt szűnne meg a munkahelyem, akkor kaphatnék tgyás-t és gyed-et is?

Ha esetleg priviben küldenék neked levelet, tudnál ebben segíteni? Úgy látom ilyen munkakörben dolgozhatsz.

2012. szept. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!