Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a gyerekeknek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A történet röviden: az öcsém 19 évesen teherbe ejtette a 17 éves barátnőjét. Nem vetették el, a lány szülei elküldték a lányt és azóta sincs velük kapcsolatuk. Anyukám befogadta őket, megbeszélték hogy ő lesz a babával a lány pedig leérettségizik. Ebből nem lett semmi, a lány mindig talált valami kifogást. Emiatt anyukám és apukám nagyon sokat veszekedtek. Anyukám mindenfélével próbálkozott: adott nekik határidőt, nem segített semmiben, fenyegetőzött, könyörgött, de hatástalan volt. Nem volt még 1,5 éves a gyerek amikor bejelentették, hogy érkezik a kistestvér. Ez már túl sok volt apukámnak, elköltözött de a veszekedések folyamatosak voltak. Apukám a kicsi születését már nem élhette meg.

Ez túl sok volt anyukámnak, nem tudta megbocsátani annak a "nőnek" hogy így tönkretette apukám utolsó éveit. Eladta a nagy családi házat, az árát felesben odaadta nekem és az öcsémnek a megtakarításukból pedig vett egy kis lakást magának.


Most a nagy gyerek 4 éves, a kicsi 2 és elfogyott a pénz. Sem anyukám, sem én nem vagyok hajlandó segíteni. A lánynak nincs érettségije, dolgozni nem akar és nem is hiszem, hogy találna munkát. Az öcsém... hát igazából őt már csak sajnálom. 2 helyen dolgozik, de még sincs elég pénze. Okos fiú volt, mehetett volna egyetemre, bármi lehetett volna.


Nagyon sajnálom a gyerekeket és eléggé lelkiismeret-furdalásom van és anyukámnak is. Nagyon megviseli, hogy csak ritkán láthatja az unokákat. Egy ideje már sűrűbben mennek és kiderült, miért: pénz kell.


Felajánlottam, hogy odaadjuk a megmaradt babaruhákat, segítünk vigyázni rájuk hogy tudjon tanulni de ezeket a segítségeket visszautasította.


Ti mit tennétek?


2012. szept. 13. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"Felajánlottam, hogy odaadjuk a megmaradt babaruhákat, segítünk vigyázni rájuk hogy tudjon tanulni de ezeket a segítségeket visszautasította. "


Akkor mégis mit szeretnének? Pénzt ne adj nekik. Ha tényleg szüksége lesz pénzre majd elmegy dolgozni a lány is.

2012. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom én is a gyerekeket és anyukádat, meg apukádat... az öcsédet és a nőjét viszont egyáltalán nem.


Úgy tűnik, csak az anyagi segítséget fogadják el, de az ilyen típuson pontosan a pénz az, ami nem segít. Jön, megy... szóval én pénzt egyáltalán nem adnék nekik. Anyukádnak is meg kéne mondani, hogy ne adjon. Ha eljönnek, kapjanak a gyerekek egy tál finom ételt, játszanak a ti gyermekeitekkel, és kábé ennyi.


Attól tartok, hogy én szigorúan megmondanám a nőnek a véleményemet, vagyis hogy élősködő és lusta disznó...

2012. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ruhával, kajával segíteném őket. A lányt pedig valahogy vissza kell tuszkolni az iskolapadba. Neki ugyanis tényleg felesleges mondani, hogy menjen dolgozni: érettségi nélkül, nulla tapasztalattal, két kicsi gyerekkel ember nincs, aki felvenné.
2012. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodt körülmények között beszélgess az öcséddel erről. Ő talán tud hatni a lányra.
2012. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, én mit tennék: először is, megkérdezném az öcsémet, hogy szereti-e még ezt a nőt, akar-e még tőle egyáltalán valamit? (Mert én úgy érzem, nem, de ezt nem tudhatom.)


Ha a válasz nem, akkor nőt sürgősen kipaterolni. Gyermekelhelyezési per indítványozása - mivel az anyának nincs lakása, munkája, segítsége, így nem tud megfelelően gondoskodni a gyermekeiről, ergo, az öcsédnek ítélnék őket.

Eztán jöhettek ti, mint segítség: gyerekek bölcsiben/oviban, öcséd dolgozik, te és/vagy anyukád pedig elhozhatjátok a gyerekeket, velük lehettek, amíg az apjuk dolgozik.


ÉN ezt tenném. Mert ennek így egyáltalán nincs értelme, a pénz mindig el fog fogyni, és kötve hiszem, hogy az öcséd az, aki képtelen józan beosztással élni. Viszont ha megteszitek, amit itt leírtam, akkor jó esély van rá, hogy pár éven belüle rendeződik az öcséd helyzete. Ha nem, akkor pár hónapon/éven bekül olyannyira tönkremennek, ahonnan már nincs visszaút.

(Tapasztalatból beszélek: sógoromékkal közel ugyanez volt, már a kapcsolatot sem tartjuk velük, a kapott házat elkótyavetyélték, a "barátnője" 30 évesen ül az albérletben, mint egy dáma, a negyedik(!!!) gyereket várja, minden lóf*szra futja neki (most márkás ruha kell, most telefon kell, most anyámp*csája kell), közben meg három hónapja nem fizetnek bérleti díjat, sanszos, hogy egy-két héten belül költözniük kell, még ők sem tudják, hova.)

2012. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, pénzzel nem szabad őket támogatni, mert akkor örökre a nyakatokra fognak járni. Inkább a nekik szánt pénzből vegyetek ételt, és azt adjátok oda. Ha meg a nagyságos asszony nem hajlandó dolgozni, akkor ne is egyék... A gyerekeknek attól vihettek ezt azt.
2012. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Orsi_ ***** válasza:

szia!

én is megprobalnam, akar a hataskörömön tullepve beeröszakolni a lanyt az iskolapadba. minél idösebb lesz, ez annal nehezebb.

most mar a kicsik mehetnek oviba bölcsibe. a gyerekvigyazasban nagyon jo ha tudtok segiteni, az is nagyon jo, ha meghivjatok a csaladot egy adott nap ebedre, es ezzel segititek, de penzt nem adnek , mert igy nem no fel az anyuka.


kitartas, nagyon nehez lehet es lesz ez tovabbra is, de mindenkeppen oriasi ertek, hogy nem csukjatok be a szemeteket, ajtotokat elottuk.

Orsi

2012. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!