Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor/miért és hogyan került...

Mikor/miért és hogyan került szóba előszőr a gyerekednél a halál, temetés, temető?

Figyelt kérdés
és hogy reagált rá? megértette?megijedt?
2012. szept. 11. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam 2,5 éves a nagyobbik 4. Mikor a Dédipapáról beszélünk vagy már olyan rokonról aki meghalt akkor csak annyit beszéltünk róla, hogy meghalt mert már nagyon öreg volt és most már a felhők felett van, onnan vigyáz ránk.

Nem csavartam túl a dolgot. Ezt a sztorit elfogadták néha újra átbeszéljük de nem mennek bele annyira, hogy zavarba jöhess.

2012. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves volt a fiam, mikor sétáltunk, beszélgettünk, és a dédimamáék kerültek szóba, és kérdezte, hogy hol van a dédimama. AZt mondtam, a dédi fent van a felhők felett, és onnan vigyáz ránk, nézik, hogy jó fiú e. Néha eszébe jut, akkor átbeszéljük, de túl én sem ragoztam. Bövebb magyarázathoz még kicsi. MAjd ahogy nő, úgy fogok egyre többet mesélni neki róla.
2012. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem volt még egészen hat éves a fiam amikor meghalt apukám. Nem lehetett, de nem is akartam megkerülni témát. A gyerek kicsi ugyan de nem hülye és a maguk módján pontosan értik éa helyére tudják tenni a dolgot. Nem kell a dolgot túl magyarázni, de amit kérdez arra válaszolni kell. Bőven elég volt az a magyarázat, hogy vannak akik már idősek és betegek és nem lehet őket meggyógyítani. A fiamat a "gyakorlati" dolgok érdekelték, hogy hol van amíg eltemetik, kiássa a sírt. Illetve a gyenge biológus agyú anyját sikerült egy kis sejt biológiai témában alaposan bevinni az erdőbe. A helyzetből adódóan nem voltam lelkileg topon és néhány kérdést túl magyaráztam és aztán vakargattam a fejem, hogy hogyan válaszoljam meg, hogy mitől él egy sejt.
2012. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat! az enyém 4éves lesz (kislány)

és most döbbentem rá,hogy ezzel a dologgal egyáltalán nincs tisztába.amikor párnapja hazajött a szomszéd kislánytól,akkor értetlenül magyarázta,hogy a kutyájukat eltemették a földbe,és hogy szegény kutyus akkor nem tud kijönni onnan..!

és akkor kérdezte,hogy miért van ott,miért temették be,stb.

és ma ismét hallotta valakitől,hogy: mennek a temetőbe. és persze a szót sem értette. azért elmagyaráztam valamennyire,csak láttam,hogy mennyire meglepte ez az egész..

2012. szept. 11. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy még soha nem hallott ilyesmiről. Soha nem voltatok még vele temetőben? Mindenszentekkor? Semmi ismerősötök nem halt meg, amióta a gyereked megszületett?

Szerintem valamennyire próbáld neki elmagyarázni a dolgokat, mert ha később szembesül az ilyesmivel és újdonságként hat rá, akkor lehet, hogy sokkolni fogja.

2012. szept. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam már 1 évesen jött velünk mindenszentekkor a temetőbe, majd 2 évesen is, akkor már nagyon élvezte és tetszett neki, hogy ő gyújthatta meg a gyertyát, és milyen szép a temető.

Többször is kimegyünk egy évben, viszünk virágot, mindig elmondom, hogy ott pihennek a dédik. Ha kérdez, normálisan az ő szintjén válaszolok. Nyáron már nagy buzgalommal vitte a vizet, ő locsolta a virágokat. Az egyik dédimama most tavasszal halt meg, a temetésre nem vittem, mert aznap volt az ovis beiratkozás is, mikor a temetés, így én is eljöttem hamarabb, hogy odaérjek vele az oviba. De utána kimentem vele, mert a kórházban is meglátogattuk a dédnagymamát, csak hogy tudja, hogy most már nem a kórházban van, hanem ott pihen.

Most lesz 3 éves, nem ijed meg sem a temetőtől, sem a haláltól. Megérti, elfogadja, ha kérdez akkor számára kielégítő választ kap, így nem feszegeti tovább a dolgokat.

2012. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

eddig szerencsés helyzetben volt a kislányom mert senkije nem halt meg amióta ő van (remélem sokáig így is lesz)élnek a dédik,mamák,papák,nagynénik,nagybácsik)


idén terveztem előszőr,hogy elvisszük mindenszentekkor.korábban direkt nem vittem magammal,és megmondom őszíntén én magam sem szeretem a temetőket.jobban szeretek máshol emlékezni,mint ott.

2012. szept. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!