Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2013. március elején fogok...

2013. március elején fogok szülni. A Tgyás-t az előző adóév átlaga alapján számolják, vagy a szülés hónápjától visszaszámolt átlagkereset alapján?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két évben minimálbérre voltam lejelentve, de júliustól bruttó 192.000 forint a lejelentett fizetésem. Emiatt nem mindegy, hogyan történik az számolás.
2012. szept. 7. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az előző év, vagyis neked a 2012-esből
2012. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tényleges jövedelem alapján számolják majd.


Megnézik, hogy volt-e 2012-ben 180 bérezett napod, ha igen, akkor az éves bruttó jövedelmedből (NEM a lejelentett béredből, hanem a ténylegesből!) naptári napi átlagot számolnak, és ez lesz az ellátások alapja.

2012. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, csak egy példa:

januártól dolgoztál ténylegesen októberig, júliusig havi 93 ezerért, októberig havi 192-ért, utána meg mondjuk táppénzre mégy.

Az éves bruttó jövedelmed így 6x93000 + 3x192 ezer, bérezett napok száma 274, naptári napi átlagkereset 4140.

Tgyás havi bruttó 87, gyed szintén.


Ha egész évben dolgozol:

éves bér: 6x93 + 6x192, bérezett napok 365, átlagkereset 4700, tgyás gyed bruttó 98.


Ha nincsen 2012-ben 180 bérezett napod, akkor is a tényleges béredet nézik, ha csak 1 napot is dolgoztál.


Ahhoz, hogy magas legyen a tgyás összege, végig dolgoznod kell idén.

2012. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Akkor a januári és februári bérem teljesen miondegy, hogy milyen összegről van lejelentve?
2012. szept. 7. 18:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként évek óta folyamatosan dolgozom, tehát azzal nincs gond... Csak sajnos júniusig a 93.000 forint fölött ekho-s elszámolás volt, hogy több maradjon a pénztárcában. :( Jobban járnék, ha nem adóévet néznének, hanem a 2013-as jövedelmet is.
2012. szept. 7. 18:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Beleolvasgattam mások kérdéseibe és a válaszokba is, de nem sikerült kideríteni, hogy a tört évben szerezett jövedelem beleszámít-e a gyedbe. Esetemben a január, február havi jövedelem. Valaki esetleg tudna erre válaszolni?
2012. szept. 9. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem számít bele a te esetedben. Akkor számítana bele, ha 2012-ben nem lenne 180 bérezett napod, mert akkor a szülés előtti bérezett napokat is beleszámolják.


Mivel te még dolgozol, így neked bőven megvan az igénylés előtti évben a 180 bérezett nap, 2013. 1-2 hónap senkit nem izgat.

2012. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ellenben nagy kár, mert kicsit emelné az átlag jövedelmet, ha nem is nagy mértékben... Apropó! Nem tudod, az EKHO-s bér beleszámít az átlagszámításba? Én úgy tudom, hogy nem... :( Júniúsig a jövedelmem nagy részét úgy kaptam...
2012. szept. 9. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!