Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogok gyest vagy gyed-et kapni?

Fogok gyest vagy gyed-et kapni?

Figyelt kérdés
Szakmunkás vizsga előtt állok, és 5hetes terhes.2év munkavizonyom van a tanulóéveim alatt, (rende munkaviszonynak számít) az érdekelne hogy ilyen esetben kaphatok e gyedet ill. gyest?s van e a gyed-nél valami minimál kitétel amit igy is megkapok?
2008. máj. 14. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van a szülést megelőzően 180 nap biztosításod - ezek szerint van - akkor jogosult vagy a GYED-re. Ez a béred 70%-a. Illetve még a GYED előtt kapod a TGYÁS-t fél évig, ami megfelel a kereseted összegének. Úgy tudom, a GYED-nek minimuma nincs, csak maximuma. A GYES-t a babád 2 éves korától kapod, ez 30ezer körüli összeg. Ha a GYED nem előnyös számodra, mert annyira kevés kereset után kapnád, akkor kaphatod 3 évig a GYES-t is, amúgy a védőnő elvileg segít neked kiigazodni ezekben a dolgokban. A szülés után kapsz egy egyszeri juttatást, amit valami anyasági segélynek hívnak, ennek összege ha jól emlékszem 67 ezer Ft. Plusz jogosult leszel a családi pótlékra is a baba születése után, ez kb 12 ezer gyerekenként, ha egyedülálló anya vagy, valamivel több, de nem sokkal.

Remélem, tudtam segíteni! Boldog babavárást!

2008. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat:)))azért kicsit kétségbe vagyok esve,(nem egyedül álló vagyok)mert amit a tanuló éveim alatt kaptam az olyan 10.000ft/hó volt(egy hónapban 2hetet dolgoztam)
2008. máj. 14. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy GYES-t mindenképpen kapsz, mert az alanyi jogon jár mindenkinek. A GYED-ben sajnos nem vagyok egészen biztos, de szerintem lehet, hogy jogosult vagy rá, ha nem tanulószerződésed van, hanem rendes munkaviszonyban vagy. De azt sajnos nem tudom, hogy mi van akkor, ha lejár a szerződés. Mert gondolom, mint tanulót, nem határozatlan időre vettek fel. De szerintem a legjobb, ha miután megvan a terhes kiskönyved, megkérdezed a munkahelyeden. Ha megvan a kiskönyv, akkor nem rúghatnak már ki, így nyugodtan kérdezhetsz ilyeneket.
2008. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, az első válaszoló vagyok. A te esetedben, ha ilyen kevés volt a fizud, akkor mindenképp a GYES való neked, ami alanyi jogon jár és munkától függetlenül fix összeg. De az egyszeri anyasági juttatást is meg kell kapnod. Nem kell hozzámás, csak rendesen járni terhesgondozásra. Ellenőrzik ugyanis, hogy vannak-e pecsétek a kiskönyvedben. Azt hiszem, 4 pecsét kell minimum. De az úgyis meglesz, ha elmégy az alap vizsgálatokra, ultrahangra, meg az eredményt mindig beviszed a védőnőhöz.

Minden jót!

2008. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és a gyest akkor kapnám szülés után közvetlen?és akkor az lenne fix 30.000??nem járok már dolgozni de addig céges dolgozó vagyok míg be nem viszem a megszerzett szakbizonyitványt.bocsána hogy ennyit kérdezek de nem igazán vagyok tisztában az ilyenekkel.
2008. máj. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!