Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedbe fogok szülni, bruttó...

Gyedbe fogok szülni, bruttó gyed után számolják a tgyást, majd gyest, vagy újra a fizum bruttójából?

Figyelt kérdés
Két éves gyerekem van, most jön a tesó, gyeden vagyok gyedem a max.
2010. márc. 26. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Bruttó fizu!!!Minden megy elölről!
2010. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyed mint ellátás, nem lehet alapja egy másik ellátásnak. De mivel nem volt az elmúlt két évben aktív munkaviszonyod, így a bruttó béredből sem tudnak számolni. Ilyenkor a minimálbér kétszerese lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is (tehát a gyed megint max gyed lesz, a tgyás viszont kevesebb lesz a korábbinál).
2010. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt jó tudni, köszike
2010. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves msáodik, akkor eszerint a kalkulátor szerint a pénzbeli (2%) egészségbiztosítási járulék alapot képező jövedelem az előző évben 147000? És annyi?
2010. márc. 26. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

köszii

2010. márc. 26. 21:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Nézem, hogyha az előző évi gyedet vennék alapul, elég keveset kapnék, legalább egy 10essel kevesebbet, mint most. Bízom abban, hogy igazad van. :)
2010. márc. 26. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

1.vok

Én már 5 éve vagyok folyamatosan itthon(3 gyerek van).Váltakozik a tgyás,gyed és mindíg a bruttó fizu mindennek az alapja akkor is ha nincsen aktív munkaviszony.A munkaviszony a lényeg,nem az,hogy aktív vagy sem.Ha idő közben változott a fizud akkor változhat az ellátások összege!

2010. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!