Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg hazaküldhetik a...

Tényleg hazaküldhetik a gyerek oviból ebéd után ha nincs munkáltatóim?

Figyelt kérdés

Most fogja kezdeni az ovit a kisfiam.Az van a tájékoztatóban hogy ha bent alvós a gyerek akkor kell vinni munkáltatói igazolást.Dolgozni nem dolgozok még, de szeptembertől 2 iskolába is fogok járni.Egy okj-s képzés ami csak hétfőnként van, meg egy gimnázium ami kedd-csütörtök.A okj-ról ha az megfelel tudok iskolalátogatásit kérni, de az ugye csak egy nap, a gimibe meg hivatalosan távoktatásba leszek felvéve, mert az okj miatt iskolarendszerűbe nem tudnak.Semmi félképpen nem tudok én menni a gyerekért amikor suli van mert hétfőn 8-ra, kedd csütörtök 11re érek este haza.így is hétfőnként tutira egy bnőm anyukája fog menni érte, vagy a bnőm, kedd csütörtök meg lessz amikor apuka, lesz amikor a segítség.

De délben senki nem fogja tudni elhozni.

Ugye jogilag nem tehetik meg ha nem viszek munkáltatóit akkor nem aludhat bent?


2012. aug. 24. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már felvették a gyereket, akkor nem tehetik meg jogilag, hogy köteleznek arra, hogy hazavidd ebéd után.


Ezzel csak bepróbálkoznak. Úgy, mint amikor felszólítják a szülőket, hogy a gyerekeket legkésőbb 4-ig vigyék haza, holott papíron tovább van nyitva az ovi. Mert ilyen ovi is van sajnos...

2012. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen ilyet én is hallottam hogy papíron nyitva van fél hatig az ovi, de 4 kor már rosszalóan néznek hogy miért olyan későn mész a gyerekért.

Akkor megnyugodtam

2012. aug. 24. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyesen vagyok a kicsivel, a fiam most megy oviba, a lányom meg velem majd a főiskolára:P

Majd felrobbant az óvónőnk, amikor kerek perec megmondtam a fiamat nem fogom ebéd után hazacibálni, mikor esetleg 40perccel később órám kezdődik, de ha ragaszkodik hozzá fizesse a tandíjamat, mert le kell adnom tárgyakat, és csúszok... Hirtelen csend lett. Nem mi leszünk az első gyeses ott alvó gyerekek, vannak anyukák abban a csoportban akik un körmötreszelgetnek otthon, amíg a nagy az oviban alszik, szóval tehetnek egy szívességet...

Bár azt mi sem teljesen értjük, hogy se állami se önkormányzati szinten nem jut eszébe senkinek, hogy 25fős csoportszobába 32gyereket betenni nem lehet... Ezt jó lenne tudni hová lehetne jelezni, mert senkinek sem jó ez a rendszer:S

2012. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolalátogatásin nincs rajta, hogy heti hány órában vagy bent...

Az is egy jó megoldás, de ez a nincs munkáltatói nem alhat ott nem jogos, utolsó infóm szerint ahány gyermeket az adott csoportba felvettek annyi gyermeknek kell a megfelelő helyet biztosítani, nem án 8-13ig egy kupac meg a 8-4ig kupac, hivatalosan minden gyereknek joga a 8-4ig bent tartózkodás.

2012. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi megnyugtató választ is.
2012. aug. 24. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!