Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál ilyen nevet hogy Ágnes,...

Adnál ilyen nevet hogy Ágnes, Krisztina, Adrienn, Zsuzsanna? Szóval ami azért nem "mami" név de nem is felkapott mostanában?

Figyelt kérdés
A férjem szerint ezek olyan felnőtt nevek. De mondtam neki hogy szerintem csak azért érez így mert jó 10-12 éve ilyen neveket már nem adnak, így nem ismerünk ilyesmi nevű gyereket. Annál több Bencét, Mátét Áront Milánt, valamint Hannát,Pannát,Rékát, Zsófit, Jázmint stb.
2012. aug. 20. 12:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát úgy értem hogy nem annyira régies mint az Erzsébet meg Mária stb. hanem én is inkább 30-35-40 eseket ismerek ilyen nevekkel. Nekem tetszenek. Épp ezért mert mindenki ismeri érti nem kérdeznek vissza 300szor hogy MI?? mi a neve?? De ugyanakkor nem lesz belőle az ovis csoportban 3.

Nagyon szép az Edit meg a Teréz is bár nekem Teréziának tetszik mint ahogy a Sarolta is bejön Saciként becézve is aranyos.

2012. aug. 20. 17:27
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Bár nekünk Zsófink van, az ilyen nevek közül nekem az Edina, Viktória, Krisztina és Adrienn tetszik.
2012. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem olyan régies nevek. Én 24 éves vagyok és volt három Adrienn, négy Zsuzsanna és egy Krisztina a gimis osztályomban.:) Szerintem nem vagyunk annyira öregek!:D


Egyébként akkor lehet, hogy az én nevem sem olyan gyakori már? Bár szintén a gimiben 4-en viseltük ezt a nevet. Amúgy Brigitta vagyok.:)


Nekem amúgy az Adrienn tetszik ezek közül. Nekem mindig egy nagyon okos lány jut eszembe róla, lehet azért, mert a háromból kettő Adrienn kiemelkedően okos, az egyik már a zseniséget súrolja.:) De egyébként is szép név, ha a páromnak tetszene, akkor szívesen adnám én is.

2012. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
100-szor inkább, mint Zoé, Boróka, vagy Kira. Ezek szép, magyar női nevek, én ezeknek a híve vagyok, főleg az Adrienn és a Krisztina tetszik. Bár nekem fiam van, de ő is, szokványos, közkeletű nevet kapott, meg sem fordult a fejunkben, hogy pl: Zétény legyen a neve.
2012. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Én adtam. Most 1 éves a kislányom, Adrienn.
2012. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ezek közül az Adrienn kifejezetten tetszik. A másik 3-at nem adnám a gyerekemnek, nem tetszenek. Az igaz, hogy a mai gyerekek között más divatnevek vannak, de azért még ezek a nevek sem olyan ritkaságok.
2012. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Én Adrienn vagyok, de kifejezetten utálom. Bár szerintem sok ember utálja a saját nevét :)


Nekem ezek közül a Zsuzsa tetszik és egy kicsit az Ági. De szerintem az Andrea is jó, az sem gyakori mostanában :)

2012. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
Én Adrienn vagyok, 21 éves, az én korosztályomban ez elég gyakori név. De nem értem nagyon, mert a Zsófia is ugyanúgy gyakori az én korosztályomban, sőt öregek közt is, akárcsak a Réka, azok mégis divatos neveknek számítanak... AMúgy nekem a Zsuzsi kifejezetten tetszik.
2012. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam a régiesnek én a Máriát Erzsébetet ilyesmit értem, NEM A FENT megnevezetteket!! ( a 3-mal ezelőtti válaszolónak írom).

Azért úgy gyerekek között egyik név sem jellemző. Még igen, talán az Adrienn.

Egyébként az Andrea és az Anita is tetszik :)

2012. aug. 21. 14:10
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Én Ágnes vagyok. Szeretem a nevem, bár azt nem nagyon szeretem ha Áginak hívnak. Giginek szoktak becézni, és a "régies" névből egy kislánynak megfelelő cuki nevet alakítottak ki a szüleim. Már 18 éves vagyok, és ez úgy rajtam maradt, de nem bánom. Viszont ha elmegyek valahova egy hivatalos helyre stb... Egy komoly női név tulajdonosaként, ami ebben az esetben fontos. Lehet szégyenkeznék, ha egy hivatalos helyen úgy kéne bemutatkozzak, hogy Kisanna, vagy Mandula stb vagyok... :D
2012. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!