Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rengeteg egymásnak ellentmondó...

Rengeteg egymásnak ellentmondó választ olvastam. Ha vki mondjuk 2010. februárban fog szülni, de táppénzen van az egész terhessége alatt (7 hónapot 2009-ben), akkor valóban kevesebb tgyást és gyedet fog kapni?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a táppénz nem számít bele - tehát nem lesz kevesebb a gyed, tgyás, míg mások szerint bizony beleszámít, s lecsökkenti a gyed, tgyás összegét. Akkor most kinek van igaza? Személyes tapasztalat? Köszi!
2009. júl. 22. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A 2009-es jÖvedelmed fogják nézni, ez alapján próbálj számolni...
2009. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Én 2005-ben kezdtem dolgozniés még annan az évben táppénzre kerültem, veszéjeztetett voltam. 2006-ban szültem és az elbirálásnál a havi bruttómat vették alapul, mivel az alapján kaptam a táppénzt is. Szerintem ez azóta sem változott.
2009. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a biztositott jogviszony alatt átlagkereset számit, ha táppénzre mész, az is úgymond jövedelem a biztositott jogviszonyod alatt, igy az is beleszámit a kalkulációba, nem csak a munka után kapott kereseted.


Ha táppénzre mész a biztosításod megmarad, de a GYED és a TGYÁS összege kevesebb lesz.

A TGYÁS összegét akkor befolyásolja, ha a táppénz ideje a szülés előtti naptári évre esett (pl. ha januárban szülsz és előző év őszén már táppénzre mentél).


A GYED összege az évfordulótól lesz alacsonyabb, mivel itt is a megelőző naptári év keresete számít, így ha 2010-ben szülsz, a 2009. évet veszik alapul, amikor még nem voltál táppénzen, de az azt követő évben már alacsonyabb lesz a GYED összege.

2009. júl. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én az OEP-től kérdeztem meg és ott mondták,hogy a biztosítási jogviszonyba beleszámít a táppénz,viszont az átlagkeresetbe nem.az átlagkeresetbe csak a munkabér számít bele,amit a munkáltató munkabérnek tüntet fel,a táppénz nem.
2009. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én így szívtam meg és fellebbezni sem lehet, nincs rá mód. Táppénzen voltam júniustól, januárban szültem és az előző évben nem volt meg a 180 MUNKANAPOM (táppénz nem számít bele a 180 napba) csak 169, így a minimálbér 2x-e után kaptam a tgyás-t. Ez akkor igazi szívás, hogyha magas bérrel vagy bejelentve.

Baromi igazságtalan így ez a törvény még az oep osztályvezető asszonya szerint is.

2009. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A táppénz egyfajta ellátás, a tgyás és a gyed szintén. Egyik ellátás alapja pedig nem lehet egy korábbi ellátás. Annyiban mégis befolyásolja a tgyás-gyed összegét, hogy ha az igénylést megelőző naptári évben nincs 180 "rendes" jövedelmes napod, akkor mindenképpen a minimálbér kétszeresének a 30-ad része lesz egy napra a jövedelmed. Ez alapján a mindenkori max. gyed összege jön ki.

2009. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném.

Kivéve, ha a bejelentet béred ennél kevesebb, mert akkor azt veszik figyelembe és nem kapsz max gyedet. Nekem is így volt.

Bocsánat, hogy az éjszaka olyan sok helyesírási hibával írtam, de smartphone-on pötyögtem és fáradt voltam visszaolvasni.

2009. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogos a kiegészítés. Köszi :)
2009. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!