Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem 2010. Januárban...

Gyermekem 2010. Januárban született, előtte emelték meg a fizetésem. Mi alapján kapom majd a második után?

Figyelt kérdés

Gyermekem 2010.Januárban született, előtte októberben emelték meg 170.000-ről 200.000 bruttora.

Második gyermekem már 2012-ben született. Tudom, hogy az első gyermekem utáni bérem az irányadó most is, de a tényleges járulékok utáni fizetésemet vagy a legutolsó bérem után nézik? Tehát 170 vagy 200 után?


2012. aug. 15. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A tgyás alapja a minimálbér kétszerese lesz, a gyed alapja meg a kedvezményszabály miatt a tgyás alapjával egyezik majd meg.
2012. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én ezt így nem értem. Elmagyaráznád?
2012. aug. 15. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor mennyit fogok kapni pontosan, a maximum 109-et vagy 99-et?
2012. aug. 15. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincsen 180 bérezett napod, akkor a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, akkor is ha többet kerestél (persze ha kevesebbet kerestél, akkor a kevesebb az alapja, de neked a szerződéses béred több, mint a minimálbér kétszerese, így nálad maximált a tgyás)

A gyed alapja meg azért lesz ugyanaz, mint a tgyásé, mert az igénylést megelőzően azért nem volt 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt gyeden voltál.


Vagyis összegezve: mind a tgyásod, mind a gyeded bruttó 130200 lesz, a maximum.

2012. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor nagyon örülök, remélem hamarosan meg is érkezik.:))
2012. aug. 15. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!