Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerre veszitek meg a baba...

Egyszerre veszitek meg a baba napi szükségleteihez szükséges dolgokat hosszabb időre, vagy inkább apránként, csomagonként?

Figyelt kérdés

Én szinte mindig egyszerre letudok mindent egy hónapra. Tény, hogy így viszonylag nagy összeg jön össze és otthon is tárolgatni kell, de anyagilag jobban megéri és így is vannak apróságok, amiket időközben kell beszerezni.


Azért jutott eszembe, mert például tegnap egy viszonylag nagy vásárlás jött össze csak a gyerek cuccaiból, mert szinte minden akciós volt. Külföldön élünk egyébként, de vettem például 3 csomag Huggiest (összesen 168 pelust) átszámítva olyan 6000 forintért, 4 csomag popsitörlőt, egy hónapra való tápszert, és a bébiétel is le volt akciózva, abból is vettem húsz üveggel kb 3000 forintért, ami meg majdnem két havi adag, mert általában én főzök neki, vagy már eszik a miénkből.

Nem lenne fontos megvenni mindent, mert valahol mindig van akció, de én mégis szeretem letudni egyben.


Magyarországon hogy éri meg jobban? Vagy az ártól függetlenül ti milyen taktikával vásároltok?


2009. júl. 21. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valamilyen termékből akció, akkor egyszerre többet veszek, pl. pelenka, tejpép, popsitörlő, stb. Ha nem akciós, akkor csak a szükséges mennyiséget veszem meg belőle.
2009. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy országtól, de még árucikktől is független ez a dolog. Teljesen egyértelmű, hogy sok mindent megéri akciósan nagy tételben vagy nagyobb kiszerelésben beszerezni. Még akkor is ha az adott dologból van éppen otthon és csak hetek vagy 1-2 hónap múlva fogom elhasználni azt amit megveszek. Ehhez valóban kell tároló kapacitás, nem árt kocsi sem, illetve a családi költségvetésnek el kell bírni a pluszban kiadott pénzt. Akinek kevés a pénze az ezen a módon nem igazán tud spórolni, mert neki hiányozni fog annak a pelenkának az ára amit majd csak egy hónap múlva ad rá a gyerkőcre. Ők igazán a kiszolgáltatottak mert kénytelenek a kis kiszerelést megvenni, ráadásul olyan áron amibe akkor kerül amikor nekik szükségük van rá.
2009. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Popsitörlőt, p.krémet nagy adagban szoktam venni (törlőt akciósan 1699-ért/4 cs, krémet meg a 250 grammos Sudocrem-et, 5 hónapig elég).

Pelenkát, ha akciós többet veszek, ha nem, akkor is min. 2 csomaggal jövök ki a boltból.

Bébiétel, joghurt, puding mindig kell, mert bár általában én főzök, sokat vagyunk úton is. Egyszerre veszek többet, ha akciós, akkor meg külön örülök. :)

A legtöbb babaholmit, + a kozmetikai és háztartási dolgokat a Rossmann-ban veszem, így hamar összejön a 15 pont a 15 % kedvezményhez, és az mindig jól jön. 1 vásárlás nálam 15-20 e Ft minimum, így minden 2.-ra jár a 15 %. :)

Pelust szoktam venni Tesco-ban, de csak ha akciós (akkor többet veszek), mert egyébként nem éri meg elmennem érte. A Tesco 25 km tőlünk, a Rossmann 2 km.

2009. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!