Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6éves gyerek fegyelmezése de...

6éves gyerek fegyelmezése de hogyan?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy jó barátom egy lovardában dolgozik és a tulaj elég gazdag a 6éves fia pedig már most egy nagyképű, elkényeztetett gyerek. Pofont, nem adhat neki és az anyával való beszéde sem járható út. Tudtok valami okos, hathatós módszert ajánlani?

2012. aug. 9. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

pedig ennek a gyereknek egy kiadós verés ajánlana.

a szülő hibája mert elkényeztették igaz,de akkor viseljék a következményeket.

2012. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerek nevelése a szülei dolga, ha nem teszik meg, akkor a barátod akkor SEM nevelheti, föként pofonnal.
2012. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én azt mondtam neki, hogy rövidtávon: pofon, hosszútávon: küzdősport. Amúgy valóban a szülő dolga és nincs joga pofon vágni, de tűrni sem a megaláztatást. Ja és az állását sem szeretnél elveszíteni.


Kicsit Off: Amúgy ez krva nagy probélam, hogy ha ha pl suliban nem lehet hozzányúlni a kicsikhez mert jön az intő meg mindeki ájuldozik , hogy szegény kicsikéjét bántják aztán csodálkozna, hogy milyenek a fiatolok. Én anno tiszteltem a nagyokat, ha pofátlan lettem volna az biztos, hogy helyre tesznek. Ez a nagy liberális baromság eredménye.

2012. aug. 9. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a szülői nevelés átka....esetleg megpróbálhat összehaverkodni a gyerekkel és munkára fogni amit még élvezne is, mivel a gyerekek mozgásszükséglete igen nagy....ha kifárad nincs ereje nagyképűsködni....vagy ha csicskáztatná a gyerek akkor ne csináljon meg neki semmit....ennyi a nagy tanács...csúnyán ne szóljon hozzá mert a gyerekek nagyon szeretnek pletykálni...megütni ne üsse, mert akkor mehet felvenni a csíkos egyenruhát....sajna több tanács nincs....várjátok ki, pár éven belül a gyerek a saját anyját is meg fogja ütni minden zokszó nélkül....én is dolgoztam úszótáborban úri-bubi gyerekekkel...az a helyzet, hogy tudomást se kell róluk venni, vagy kedvesen le kell kötni a figyelmét....köztes megoldás nincs.
2012. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kisgyerek ki van éhezve a szeretetere, odafigyelésre...

Általában ezek a gyerekek mindent megkapnak csak az igazi odafigyelést, szeretetet nem. Azért viselkednek így, mert akármilyen módon is de szeretnék ha foglalkozna velük valaki.

Ha esetleg a barátod megpróbálna úgy közeledni felé, hogy meghallgatja, hogy a gyerek azt lássa tényleg érdekli a felnőttet ő is másképp fog viszonyulni. Idő kérdése és megszelídül.

Aztán persze lehet én vagyok naiv, de sikerült már nekem is egy ilyen tüskés kisembert megsimogatnom.

2012. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!