Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?
Egy ismerősöm babája egyszerűen kiesett a kendőből az utcán... Nem lett nagyobb baja, de lehetett volna. Gondolom nem volt jól megkötve a kendő, de azért akkor is ijesztő.
Egy kenguruval ilyen nem fordulhat elő.
Ja én voltam a kengurus anyuka, el ne felejtsetek jól lepontozni :)
Bocs,de ha béka pózban kötsz meg egy 5 hetes gyereket,az ülő pozitúrát jelent ami szigorúan tilos egy újszülöttnél.
És az egy dolog,hogy a gyerek mit szeretne,az meg a másik,hogy mi a jó a gerincének és a mozgásfejlődésének.
persze,nem az 1-2 órás ölben,vagy kendőben tartásról beszélek,de én nem támogatom az egész napos kendőzést. A gerinc görbületei az első egy évben alakulnak ki,először a nyaki görbület ,méghozzá úgy,hogyha hason fekve emeli a fejét a baba. Ugyanígy a többi görbületnek is kellenek bizonyos mozgásformák,amiket nem tud a kendőben végezni,ültetni meg baromi egészségtelen egy olyan embert,akinek gyakorlatilag egyenes a gerince.
11. válaszoló: ha meg van csomózva a kendő, akkor nem tud kiesni a baba. És egyáltalán, ha mégis valamilyen titokzatos okból kioldódna a csomó, akkor sem hirtelen pottyan le a baba, hanem elkezd lecsúszni a kendő, amit szinte rögtön észrevesz az ember, és meg tudja fogni a babát.
Ha pedig valaki nem csomózza meg, az nem a kendő hibája. Ha a kengurut nem csatolja be az ember, abból is kiesik a baba...
De egyébként ha valakinek nem jön be a kötözés, annak ott a csatos hordozó vagy az erszény.
12. válaszoló:
"Bocs,de ha béka pózban kötsz meg egy 5 hetes gyereket,az ülő pozitúrát jelent ami szigorúan tilos egy újszülöttnél. "
A békapóz NEM ülő helyzet! A kendő a baba gerincének vonalát felveszi, és meg is támasztja azt, így eloszlatva a gerinc terhelését. Tehát ha a gerinc minden pontban, ahol kell, meg van támasztva, akkor nem árt a gerincnek. Ugyanígy, ha függőleges pózban kézben van a baba, és a kezünkkel megtámasztjuk a hátát, az nem árt! Ha a hordozó háta merevített vagy túl laza, az viszont tényleg ártalmas, legalább annyira, mint az ültetés (és abban egyetértünk, hogy az ültetés nem jó a gerincnek).
A baba igényeit kell nézni, megint ezt mondom. A baba érzi, tudja, hogy neki valamilyen mozgásformát kell csinálnia. Ezért egy bizonyos idő után már nem tetszik neki a hordozás, és ezt jelzi is. Tehát addig nem árt a huzamosabb ideig tartó hordozás sem, amíg azt a baba is igényli, ellenben nem tesz jót, ha a babára rá van erőltetve.
11-es vagyok. Meg volt csomózva a kendő. Az anyuka elvégezte a kendős tanfolyamot. Nem a kendő engedett el, hanem egyszerűen a baba "ugrott" ki belőle. Gondolom mocorgott, és valahogy kifordult a kendőből. Amúgy tényleg nagyon eleven, mozgékony babáról van szó.
Ezek után én soha nem mernék kendőt használni.
6. vagyok megint:
11-es: akkor pedig nem volt elég szorosra húzva a kendő. A kendőnek annyira szorosnak kell lennie, hogy a baba akkor se tudjon kiesni, ha az anyuka lehajol. Az elég szoros kendőben a baba még ilyenkor is szorosan a hordozójához simul.
De egyébként emiatt elhatározni, hogy nem mered kendőben tenni... Nem ítélkezek vagy ilyesmi, csak nem értem. Pl. nekem volt ismerősöm, akinek a babája az etetőszékből esett ki, egy másiknak a babakocsiból csúszott ki, egy harmadiknak pedig az autós hordozóból csúszott ki a babája úgy, hogy a baba fejre (!) esett. Tehát igazából mindenben van veszély...
Egy dolgot tisztázni kell: a babahordozás mindig saját felelősség. Előszöris, meglehetősen régen hordozok már babákat mindenféle hordozóeszközben (szövött és rugalmas kendő, csatos SSC, Mei-Tai, Podeagi, onbuhimo, és mág sorolhatnám) Az a történet, amit a kendőből "kiugró" gyerekről olvastam az imént az kb a fantasztikum határát súrolja. Ennek a balesetnek egyetlen oka lehetett, mégpedig az, hogy az anyuka NAGYON rosszul kötötte meg a kendőt. Kíváncsi lennék arra az akár 2-3 éves gyerekre is, aki egy béka pózból, ahol a popsijától a hónaljáig tartja a kendő, hogy onnan nemhogy kiugrik, hanem nagynehezen kiszabadítja magát. Próbáld ki magadon! Ülj le egy bárszékre szemben a háttámlával úgy, hogy ne érjen le a lábad a földre, és egy sállal lazán(! Nem is kell szorosan...) tekerd körbe a derekad úgy, hogy a háttámla is a sálon belül legyen. Most próbálj meg "kiugrani"... Ez egyszerűen nem hihető történet... 3 éves nagyfiam rendszeresen megpróbál kikecmeregni a kendőből, mert türelmetlen megvárni azt az 5 másodpercet, amíg kiveszem onnan. Mondjuk úgy, hogy a gyerek nem koraszülött, előkészítő csoportba jár szertornázni, úgyhogy se nem gyenge, se nem béna. Egyetlen egyszer sem sikerült még csak kimásznia sem a kendőből, nemhogy kiesni, vagy főleg kiugrani.
A láblelógatós kengurut is kipróbálhatja mindenki, hogy mennyire "kényelmes" az a gyereknek :-s Ülj rá egy 10 centi széles korlátra (könnyítés képpen magad alá tehetsz egy 2cm vastag szivacsot), lógasd le a lábad, és "élvezd" a felejthetetlen élményt. Na, pont ugyanezt érzi a gyerek a kenguruban... 5 perc után járni nem fogsz tudni... Ennyit erről :-s
"Ülj rá egy 10 centi széles korlátra (könnyítés képpen magad alá tehetsz egy 2cm vastag szivacsot), lógasd le a lábad, és "élvezd" a felejthetetlen élményt. Na, pont ugyanezt érzi a gyerek a kenguruban"
Elég magas lehet a fájdalomküszöbe a kisfiamnak, ha mindez igaz, ugyanis mindig vigyorog a kenguruban, még soha nem volt olyan, hogy ott sírt volna. Ja de egyszer, amikor megcsípte egy szúnyog...
# 17/18 és a kenguruban (többnyire kifelé fordítva) hordozók: Igen, a gyerekeknek nagyon magas a fájdalomküszöbük (ha ezt eddig nem tapasztaltad volna, merthogy ha egy felnőtt esne akkorákat, mint a kicsik, akkor nem csak egy percig sírnának...)
Egy dolog nem világos: Valaha is utánanéztél ennek a témának, vagy csak megvetted a Pierre Cardin kengurut, beleraktad a gyereket, ahogy a rettenetesen szakszerűnek tűnő, fényképes leírásban van, "oszt jóvan"? Ha eddig nem néztél utána, akkor legalább most tedd meg.
Segítek:
Először egy kis fórumolvasgatás, ha már eddig nem olvastad el a fórumokat erről a témáról: [link]
És most a magyarázat (azok a cikkek, amiket az előbbi fórumokban írók nagy része elolvasott, és MEGÉRTETT:
Van még ezeregy más oldal is, ami szájbarágósan elmagyarázza, hogy miért nem szabad kenguruszerű izékben cipelni a gyerekeket, ezeket már nem linkelem be, mert tele lenne az oldal.
Miután rájöttél, hogy a dolgoknak hosszútávú következményei vannak, másképpen fogsz írni... Nem váletlen, hogy akik ésszel és tudással élnek, és nevelik a gyerekeiket, azok utánaolvasnak, utánakérdeznek a babahordozásnak, a gyerekcipőnek, a hozzátáplálásnak és még sok minden másnak is. Ha tudnád, hogy milyen különbség van a kenguru és a hordozókendő, vagy csatos hordozó között, akkor igazán könnyű lenne a választás. De nem néztél utána. Ez azért szomorú, mert a gyerekednek nem most fog fájni a háta, hanem ötvenévesen. Egy rosszul megválasztott gyerekcipőben is elrohangál az egyéves, csak éppen a bokája, a térde, a csípője, a gerince megy tönkre benne, emiatt az agy vérellátása is rosszabb, emiatt az agyi képességei is romolhatnak (Meglepő?? :-O ). Erre persze most rálegyintesz, de ha komolyan végiggondolnád a dolgokat, akkor belátnád, hogy hosszú távon igazam van.
Nyilván mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jólesik (milyen kár...), de akkor már inkább egy jó babakocsit használj, mint kengurut...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!