Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás, gyed kérdés a második...

Tgyás, gyed kérdés a második babánál, hogy számoljuk?

Figyelt kérdés

Kislányom tavaly májusban született,tgyásra (97.000Ft),gyedre(85.000Ft) jogosult vagyok vele. A második babát jövő őszre/télre tervezzük,tehát 2 és fél év lesz közöttük.

Mennyi tgyásra,gyedre számíthatok,ha ő májusban betölti a kettőt, a kistesó pedig csak év végén születik? Ja és itthon vagyok vele,tehát nem mennék vissza dolgozni.

Köszönöm a segítséget!


2012. júl. 2. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a szerződés szerinti béred? És mennyi volt a jövedelmed, amiből számolták a gyedet? Ezek az összegek nettó vagy bruttó összegek?
2012. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek az összegek netto összeget,a fizetésem brutto 162.000Ft körül volt,tehát olyan 105.000Ft nettoban.

Igazából nekem az is jó,ha megértem,hogy ilyen esetben hogyan számolják. Az előző évi gyed alapján vagy hogyan? És ha már következő év elejére születne a második? Akkor rosszabbul járnánk ugye? Mert akkor az előző év nagy részében és gyest kaptam...

2012. júl. 3. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Na szóval, akkor csak elméletileg írom le:)


A legegyszerűbb a tgyás, mert azt mindenképpen a szerződéses (vagy ha dolgozol, szabit veszel ki, akkor a tényleges) béredből számolják, gyedtől, gyestől függetlenül.


A gyed már más tészta, mivel ott lényeges, hogy milyen ellátásban részesültél az igénylést megelőző évben (ha a kistesó jövő év vége felé születik, akkor mindenképpen 2013 lesz az alapja a gyednek)


1. Ha decemberben születne a kistesó, és te májustól gyest kapnál, akkor a minimálbér alapján számolnák ki a gyedet, tekintettel arra, hogy 2013-ban 7 hónapot lennél gyesen. Ez a legrosszabb variáció, így kapod a legkevesebb pénzt.


2. A kistesó szintén decemberben születik, de a gyed lejártával elmégy táppénzre - ekkor a gyed alapja ugyanaz az összeg lesz, mint a tgyás alapja, mert a táppénz miatt a kedvezményszabály lép életbe - nem a minimálbér lesz az alapja a gyednek. Ez a legoptimálisabb variáció.


Mivel nem mégy vissza dolgozni, így ennyi a variációs lehetőségek száma:)

2012. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Így már értem.
2012. júl. 3. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!