Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Örülnétek egy olyan...

Anyukák! Örülnétek egy olyan bababoltnak a városotokban ami?

Figyelt kérdés

Bababoltot szeretnék majd nyitni, ahol egyedi készítésű holmik lennének. pl:

- Házi gyógynövényes babaolaj

- Házi szappan természetes anyagokból

- Kézzel varrt ruhácskák, rugdalózók, bodyk stb

- Puha talpú cipőcskék

- Házi babasampon

- kézzel készített szobatextilek, díszek, takarók, ágybélések

stb.


Nem lenne méregdrága, megpróbálnám belőni közepes árúra. A kencék kicsit drágábbak lennének, de legalább adalékanyag nélkül.


Szerintetek lenne rá igény? Vagy máson kezdjek el gondolkozni?


Rendes bolt lenne üzlethelyiséggel.


2012. jún. 30. 16:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Még az arányokat elgondolom :)


húú és ha:


- használt, de jó állapotú ruhák, cipők


- saját kezemmel csinált takarók, mei taiok, sapkák, sálak


- és valahonnan, nagy tételben rendelt kencék, jó sokáig tartó szavidővel :)


Na?

2012. jún. 30. 16:31
 12/19 A kérdező kommentje:

Békés megyei városban tervezem nyitni :)


Amúgy a házi szappan meg z olajos termékek ha jól tudom nem romlanak, mert a zsiradék konzervál bár ebben az esetben nem tudom :)


Lehet ilyen kencéket akkor csinálnék ha megrendeli valaki. :)

2012. jún. 30. 16:33
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, próbáld meg itt értékesíteni a saját készítésű termékedet, ha beválik akkor pedig terjeszkedhetsz.

[link]

2012. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jó ötlet :)
2012. jún. 30. 16:49
 15/19 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem, mert a használt ruhákat nem szeretem, és nem vagyok biomániás, tehát azt veszem meg ami kis kiszereél kipróbálása után bejött, és eddig SEMMILYEN szerre nem volt panaszunk. Ruhákat HM-ben veszünk, Tesco-ban és C&A-ban, ha akciósak.


DE: egyik barátnőm, akinek szintén kicsi gyereke van, mindenből amiből lehet bio-t keres, mert a férje jobban szereti, másik pedig használtruhákat és kézzel varrott játékokat vadászik mert azokért van oda, főleg a kézzel készített dolgokért.


Tehát bejöhet, mert a babás anyukák sokfélék, tehát a sikered attól függ, hogy a környéki anyukák milyen típusba tartoznak, és hogy mennyire forogsz majd közszájon!! A reklám nagyon fontos, honalp, szórólap, stb.

Pesti vagyok, a kerület fele kertváros, másik fele panel, rengeteg a kisgyerekes anyuka, mindenféle táborból!

2012. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár hozzáteszem, hogy olyan ember által kikevert kencéket nem kennék a gyerekemre, aki nem ért a dologhoz, csak netről lesett össze mindent. Magyarán: ha nem bőrgyógyász vagy kozmetikus, vagy gyógyszerész vagy, nem rizikóznék házi kencével........mert a kommentjeidből az jön le, hogy nem ismered a kencék készítésének, mibenlétét, de majd utánanézel...ez nekem sajnos nem garancia :(

A bababőrre kent dolgokkal nagyon kell vigyázni! Ha meg olyan gyszerűek, hogy netes keresgélés során egy laikus is összedobja, akkor nem megvenném, hanem összekutyulnám magam.

2012. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyszer mindent meg kell tanulnia az embernek. Természetesen a kencéimet nem úgy árulnám, hogy netről nézném meg, meg kotyvasztanék aztán majd lesz valami. Azokat kellő ismeretek után, tapasztalattal csinálnám. Még tanulok, és ráérek megtanulni ha ebbe vágom a fejszém. Első sorban a kereskedelmi rész érdekel, és ha kiderül, hogy ehhez nincs semmi tehetségem akkor olyanokkal üzletelek akiknek van. :) Szóval viszonteladóvá válnék :)
2012. jún. 30. 17:32
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, ajánlom figyelmedbe, különböző bőrgyógyászati osztályok tájékoztatóját, miszerint a 300 Ft-os kence, amit a gyerekorvosotok ír fel, kőolajból készül és a csecsemőkori atópiás dermatitisz 98%-ának az okozója(ung.hidrofil nonionikum)


Csak nem nagyon reklámozzák, mert életetni kell a magyar gyártót és forgalmazót.

2012. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
34%
Kencéket laikus, otthon összedobós ember nem is hozhat kereskedelmi forgalomba, de még szappanokat sem én. Én ezzel foglalkozom és kell melléd minimum egy kémikus ahhoz, hogy egyáltalán engedéllyel árulhasd a saját készítésű babaolajat, szappant. És ha mindent te készítenél, akkor arra rámenne az időd nagyrésze. Egy-két üveg, tégely krémet kikeverni, mindennel, méréssel, mosogatással együtt kb. egy óra. Egy meitai-t megvarrni több nap. Megkötni egy sapit szintén egy nap. És nyilván nem egy-két dologgal állnál ki aboltban. Megvenni és továbbadni pedig haszonnal kell, jó sok pénz kell, hogy feltöltsd az árúkészletet. Ráadásul a bio és az otthon készített dolgok mégdrágábbak, mint a sima. És sajnos evyre kisebb az a kör, aki meg tudja ezeket venni. Ha sok pénzed és időd van és nem tudsz mit kezdeni vele, akkor hajrá. De ha csak úgy gondoüod, hoggy hobbiból varrogatsz, kevergetsz, kötögetsz és,eladod egy boltban, és jó kis nyereséged lesz, akkor az felejtős. Ja mei tai-t sem árulhatsz márkanév nélkül, csak úgy a boltban. Nagyon szigorúak a feltételek, főleg a babaárúkra.
2012. júl. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!